گوجه‌ گران شد

يكشنبه ، 14 بهمن 1397 ، 15:09

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، حسن صابری رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران، با تایید افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار اظهار کرد: در حال حاضر از یک طرف به دلیل وقوع سیل در جنوب کشور و از طرف دیگر به دلیل آزاد شدن صادرات گوجه فرنگی و صادرات این محصول به خارج از کشور، شاهد افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار هستیم و امروز گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار، به ۴,۰۰۰ تومان رسید.
رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم نامه‌نگاری ما با مسئولان ذی‌ربط، مبنی بر اینکه مجوز صادرات گوجه فرنگی تنها برای سرریز مصرف داخلی صادر شود، ولی آزاد شدن صادرات گوجه فرنگی باعث افزایش قیمت آن در بازار داخلی شد.

 


صابری گفت: این اتفاق برای چغندر نیز افتاده و چغندری که سال قبل به قیمت هر کیلو ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید به دلیل صادرات آن به کشور عراق، امروز به ۴,۰۰۰ تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: ما امسال نیز یک بار دیگر تاثیر آزاد شدن صادرات گوجه فرنگی را تجربه کرده بودیم و زمانی که جلوی صادرات این محصول گرفته شد، ظرف ۲۴ ساعت، قیمت هر کیلو گوجه‌فرنگی در حدود ۱,۵۰۰ تومان کم شد و حتی قیمت رب هم از ۱۸,۰۰۰ تومان به حدود ۱۲,۰۰۰ تومان کاهش یافت.

صابری خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت واقعی هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین ۲۰۰۰ تا ۲,۵۰۰ تومان است و متاسفانه اتفاقات اخیر باعث شد تا قیمت گوجه فرنگی دارای حبابی ۱۵۰۰ تومانی تا ۲۰۰۰ شود.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران با انتقاد از عدم هماهنگی مسئولان دولتی با بخش خصوصی برای اعمال سیاست‌گذاری‌ها گفت: به گفته مسئولان، قرار بود ذخیره‌سازی برخی محصولات کشاورزی انجام نشود و آن زمان پرتقال در میدان مرکزی به قیمت ۱۵۰۰ تا ۲,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسید ولی متاسفانه با خبر شدیم که مسئولان امر به یکباره اقدام به خریداری بیش از ۳۰۰۰ تن پرتقال از قرار هر کیلو ۳,۱۰۰ تومان کرده‌اند که این ماجرا باعث شد تا قیمت پرتقال در بازار از ۱,۵۰۰ تومان به بیش از ۴,۰۰۰ تومان برسد.

به گفته وی، برخی اقدامات انجام شده در حوزه خرید میوه و محصولات کشاورزی باعث شده تا قیمت این محصولات به شدت افزایش یابد.

► توزیع ایران چک‌های جدید با شاخصه‌های نوین امنیتی
جزئیات تنظیم بازار شکر، برنج و روغن شب عید ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر