افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری

سه شنبه ، 16 بهمن 1397 ، 14:53

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از افکارنیوز،  حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش چشمگیر و غیرمنطقی مصالح ساختمانی، گفت: متأسفانه به دلیل نبود نظارت کافی در عرصه تولید و توزیع مصالح ساختمانی، قیمت این محصولات بسیار بالا رفته و این مسئله در افزایش قیمت مسکن تأثیر داشته است، این در حالی است که فعالان این عرصه، علت افزایش قمیت مصالح را بالا رفتن نرخ ارز اعلام می کردند، اما مشخص نیست که چرا با کاهش نرخ ارز، قیمت مصالح پایین نمی آید.

قیمت بسیاری از مصالح ساختمانی مانند آهن و آلات و میلگرد متأثر از قیمت ارز نیست

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته قیمت بسیاری از مصالح ساختمانی مانند آهن و آلات و میلگرد متأثر از قیمت ارز نیست، زیرا تمامی آن ها در داخل کشور تولید می شود، اما باز شاهدیم که قیمت این محصولات نیز به بهانه ارز افزایش چشمگیر داشته است.

 


افزایش 100 درصدی قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری

وی با اعلام اینکه در سال جاری قیمت مصالح ساختمانی بیش از 100 درصد افزایش یافته است، گفت: به نظرمن پشت پرده این افزایش قیمت‌ها، چیزی جزء دلال بازی و فعالیت مافیاهای مصالح ساختمانی نیست.

خسته بند با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی درباره ارائه کارت اعتباری مصالح ساختمانی به سازندگان، گفت: به طور حتم سیاست وزارتخانه باید حذف واسطه ها و دلالان در این عرصه باشد و در این حوزه هر اقدامی مثبت خواهد بود، البته نقش بانک ها در این رابطه مهم و برجسته است.

همه می گویند که بازار فولاد در کشور مافیایی است

در سال جاری شاهد افزایش قیمت فولاد بوده ایم، حال سوال پیش می آید که چه کسی باید با متخلفان در عرصه خرید و فروش فولاد برخورد کند، همه می گوید که بازار فولاد در کشور مافیایی است که این مسئله موجب شده در سال جاری قیمت فولاد از 3 میلیون تومان به 5 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است

وی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت فولاد در کشور، گفت: یکی از ابزارهای مهم در ساختمان سازی، فولاد است، اما در سال جاری شاهد افزایش قیمت فولاد بوده ایم، حال سوال پیش می آید که چه کسی باید با متخلفان در عرصه خرید و فروش فولاد برخورد کند، همه می گویند که بازار فولاد در کشور مافیایی است که این مسئله موجب شده در سال جاری قیمت فولاد از 3 میلیون تومان به 5 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

نظارت بهترین راه کار ساماندهی قیمت مصالح ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من بهترین راه کار در عرصه ساماندهی قیمت مصالح ساختمانی، نظارت جدی و دقیق وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های دیگر است.

► گرانی‌۲۰۰ درصد، افزایش‌حقوق ۲۰ درصد!+کارتون
بیمه ایران طلبکار است ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر