پنج کشوری که مقصد گوشت‎های قاچاق ایران هستند

جمعه ، 19 بهمن 1397 ، 15:38

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تجارت نیوز، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این پرسش که مقصران اصلی گرانی گوشت چه کسانی هستند؟ گفت: این روزها قاچاق گسترده دام یکی از معضلاتی است که در حال انجام است. بارها درباره خروج غیر رسمی دام به کشورهای منطقه به مسئولان هشدار دادیم اما بی‌توجهی‌ها در این حوزه باعث شد که با کمبود و گرانی این کالا در بازار مواجه شویم.

 


علی اصغر ملکی به قیمت گوشت قرمز در روزهای پایان سال اشاره کرد و افزود: با قول‌هایی که مسئولان مربوطه داده‌اند، قرار شد از خروج دام به سایر کشورها ممانعت به عمل آید. حدود دو هفته‌ای است که با تدابیر مسوولان مربوطه مرزهای استان‌ها تحت کنترل قرار گرفته است. چنانچه تدابیر لازم جهت خروج دام به کشور انجام نشود شب عید با کمبود گوشت قرمز رو به رو خواهیم شد.

او درباره قیمت گوشت قرمز اظهار کرد: در حال حاضر براساس قیمت تنظیم بازار گوشت گوساله سرد هر کیلو ۲۹ هزار تومان و گوشت گوسفند گُرم هر کیلو  ۴۹ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

ملکی در پاسخ به این پرسش که گوشت قرمز بیشتر به کدام کشورها قاچاق شده است؟ گفت: امارات متحده عربی، قطر، عمان، ترکیه و عراق پنج کشوری هستند که گوشت قرمز به طور غیررسمی به این کشورها قاچاق شده است.

► بخشودگی سود وام‌های مسکن زیر ۱۰۰ میلیون تومان در صورت پرداخت یکجا
شرکت ملی نفت در حال ورشکستگی است؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر