برنامه اقدام مشترک برای تسهیل فرآیندهای شبکه لجستیک منجسم
سه شنبه ، 7 اسفند 1397 ، 15:23

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، یکی از اهداف اصلی شکل گیری مراکز لجستیک، افزایش سرعت پاسخگویی به نیازهای مشتری و مصرف کننده نهایی است. تمرکز زنجیره تامین در مراکز لجستیکی و کاهش هزینه های حمل و نقل، می تواند یکی از عوامل مهم کاهش قیمت تمام شده کالای تولید شده در این مراکز باشد.

لذا تحقق چنین امری با ایجاد جریانی از داده و اطلاعات از تامین کننده اولیه تا مصرف کننده نهایی ممکن خواهد شد تا عملیات لجستیکی مبتنی بر تئوری درست ها یعنی، مقدار درست، در شرایط درست، با قیمت و اطلاعات درست، در مکان و زمان درست روی دهد. ایران کشوری است سرشار از مواد اولیه و منابع. نیروی کار فراوانی داریم و تولید، سیاست ملی ماست. موقعیت ژئوپلیتیک ایران موهبتی خدادادی است که آن را برای همکاری های اقتصادی با کشورهای دیگر جذاب می کند.

از این رو شکل گیری شبکه لجستیک جامع و برنامه ریزی شده در کشور فرصتی است که می تواند هم افزایی حمل و نقل و تولید را رقم بزند. با این حال عده ای معتقدند امروزه با وجود تحریم های بین المللی، تحقق این مطلوب سخت یا غیرممکن است. این در حالی است که برای شکل گیری یک شبکه لجستیک پویا، ایجاد و بهبود زیرساخت های نرم افزاری به اندازه تامین زیرساخت های سخت افزاری اهمیت دارد.

 


تاریخ نشان داده دیر یا زود تحریم های بین المللی برداشته خواهند شد و باز هم شرکت های خارجی بیشتری برای سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار و مشارکت های اقتصادی به ایران باز خواهند گشت. یکی از منظرهای اقتصاد مقاومتی استفاده از فرصت هاست. از این رو و تا آن زمان، فرصتی گرانبها در اختیار ماست تا به توسعه و تسهیل زیرساخت های نرم افزاری که شامل مجموعه ای از هماهنگی های داخلی است، بپردازیم.

از سوی دیگر با وجود پتانسیل های بالای لجستیک داخلی کشور، سازماندهی و متمرکز شدن تولید کنندگان و شرکت های ایرانی در یک شبکه نظام مند بر مبنای استانداردهای بین المللی لجستیک، موجب ایجاد سیستمی خواهد شد که اعتماد به شبکه لجستیک ایران در منطقه را افزایش داده و نظم ایجاد شده، ما را در تعریف گزاره ارزش برای جذب کسب و کارها و سرمایه های خارجی جهت تقویت زنجیره تامین حمایت می کند.

توسعه مقررات در جهت دستیابی به استانداردهای بین المللی، هماهنگی و همسویی بین دستگاهی نهادهای رگولاتور و تاثیرگذار، تسهیل فرآیندهای اداری دریافت مجوزهای صاحبان کسب و کار از طریق سامانه پنجره واحد ارائه خدمات و شکل گیری شرکت های لجستیکی طرف سوم (3PL) از جمله اقدامات نرم افزاری است که حیات و بقا شبکه لجستیک کشور را برای سالهای آتی ممکن می سازد.

معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در راستای تدوین سند معماری تفضیلی لجستیک و حمل و نقل چند وجهی، اقدام به شناسایی همه ذینفعان لجستیک در کشور کرده تا با بررسی نقش و انتظارات آنها، در یک برنامه اقدام مشترک با این ذی نفعان، گام های موثر و نتیجه بخشی نسبت به رفع موانع اجرایی و تسهیل فرآیندها برای شکل گیری یک شبکه لجستیک منسجم برداشته شود.

► خرید و فروش اسکناس نو برای عید
رفتن همیشه اختیاری نیست/ آدم یه جاهایی رو مجبوره! ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 341 مهمان آنلاین داریم