افزایش حقوق‌ بازنشستگان زیر ۲.۵ میلیون تومان در اولویت
شنبه ، 11 اسفند 1397 ، 17:10

نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند که افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان زیر ۲.۵ میلیون تومان را در اولویت قرار دهد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایبِنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه، ۱۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی  بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۸ با بند (ج) تبصره (۱۲) ماده واحده این لایحه با ۱۶۴ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند که بر این اساس حقوق بازنشستگی زیر ۲.۵ میلیون تومانی در اولویت افزایش و متناسب سازی قرار می‌گیرد.

در بند (ج) تبصره ۱۲ این لایحه آمده است: دولت مکلف است اعتبار ردیف ۲۲-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون را برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که دریافتی‌ ماهانه آنها کمتر از بیست و پنج‌ میلیون (۲۵.۰۰۰.۰۰۰)ریال می‌باشد، براساس آیین‌نامه اجرائی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاههای ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.

به گزارش خانه ملت، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۸ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۸ اعمال کنند.

همچنین نمایندگان بند (د) تبصره ۱۲ این لایحه را با ۱۶۴ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه مصوب کردند که بر این اساس درآمد حاصله از فروش ساختمان‌های ملکی دستگاه‌های اجرایی مستقر در شهرستان‌های استان پس از مبادله موافقتنامه، صرف تکمیل یا احداث مجتمع اداری همان شهرستان‌ها می‌شود. شمول این حکم درمورد دستگاههای زیر نظر مقام معظم رهبری منوط به اذن ایشان است.

► سپه پُرشعبه‌ترین بانک می‌شود
حدود 56 میلیون سهم در بورس خوزستان مبادله شد ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 335 مهمان آنلاین داریم