بیکاری واحدهای تولیدی و افزایش فقر در سایه بی‌توجهی مسئولان
يكشنبه ، 12 اسفند 1397 ، 14:42

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تسنیم، حمیدرضا امام قلی تبار، بازرس هیئت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه مشکلاتی که جامعه را درگیر کرده است به شکل محسوسی نشانگر عدم نظارت و در یک کلام رها کردن اوضاع توسط مسئولین ذی‌ربط دارد و به فرموده مقام معظم رهبری هرگز مربوط به تحریم های خارجی نیست طی یادداشتی برای تسنیم نوشت: نمک پاشیدن برخی از مسئولین با عملکرد، سخنان و رفتارهای خود برزخم های اقشار متوسط و  محروم جامعه علی‌الخصوص کارگران، تراژدی خطرناکی است که در سالهای اخیر آنها را  سردرگم کرده است.


زمانی که  همگان خود را برای  تناول از میوه های باغ پسابرجامی و عدم نیاز به یارانه هایی که با منت به حساب آنها می‌ریختند، آماده می‌کردند ناگهان خود را در گرداب تورم کمرشکن و افسارگسیخته چند برابری قیمت ارز و سکه و مسکن و مواد غذایی ... دیده‌اند. این نتایج در کمتر از شش ماهه باعث افزایش فقر و محرومیت و نیز بسته شدن تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی و بیکاری عده ی زیادی از جمعیت شاغل کشورمان شده است.

با توجه به اینکه این  قشر با عملکرد همین مسئولین ذی‌ربط به گودال فقر و محرومیت سقوط کرده‌اند، این موضوع را پذیرفته اند که برای ابد از دستیابی  به مسکن، خودرو، رفاه، امنیت شغلی و غیره  محروم شده‌اند. این شرایط به گونه ای بر روح، روان و زندگی کارگران تاثیر گذاشته است که فقط و فقط زنده ماندن، همه آمال و آرزوهای آنها شده است.البته بررسی آمارهای جهانی از مراکز معتبر و معروف بین المللی نیز این موارد را تأیید می کند .در رابطه با رشد اقتصادی، تورم و غیره  با اینکه ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از باب منابع زیر زمینی و فسیلی محسوب می گردد با این وجود کشورمان  این روزها رده های آخر و مساوی با کشورهای ونزوئلا و سیرالئون و حتی عقب‌تر از کشورهای سوریه و یمن که درگیر جنگ هستند، قرار گرفته است. در چنین وضعیتی  که قطعاً مطالبات جامعه کارگری و سایر اقشار محروم جامعه توسط برخی مسئولین به فراموشی سپرده شده است، اما همواره مواردی در گفتار، رفتار و کردار  این دوستان به چشم می‌خورد که جای بسی تاًسف است

در چنین شرایطی که با سقوط تأسف بار ارزش پولی کشور و تورم افسارگسیخته  مواجهیم، تعجب آور است، مسئولی بلند پایه در توهینی آشکار  به شعور ایرانیان عامل اصلی قاچاق را ارزانی کالای داخلی قلمداد میکند.ناراحت کننده خواهد بود، هنگامی‌که که چکمه‌های بی تدبیری مسئولین ذی‌ربط کمر کارگران  را له کرده است، مسئولی با لبخند افتخار در کاخ سعدآباد برای خود جشن تولد برگزار می‌کند.

کارگران می دانند که تحریم بهانه ای برای فرار از پاسخگویی این دسته از مدیران ودولت مردان  است‌، زیرا بی هیچ برنامه ای مسبب این وضعیت هستند. این دسته از مسئولین که برخی ها از طبقه ی  ثروتمندان  هیچگاه نمی تواند زجرهای گرانی و تورم و شرمندگی کارگران و هزاران چیز دیگر را درک کنند.

زیرا به جای مدیریت و رفع مشکلات  در حال جمع آوری  غنائم برای خود بودند. در آینده ای نزدیک که عمر پست ها و مدیریت  آنها به پایان برسد در بین آحاد جامعه علی الخصوص  کارگران جایگاهی نخواهند داشتد زیرا با وعده هایی که داده اند چیزی جز بی تدبیری  نبود؛ زیرا با این شیوه  کمر اقتصاد، اشتغال، صنعت و مدیریت را شکسته و سفره ها را خالی، شکم ها را گرسنه و امید را نابود کرده‌اند.

► درخواست FATF از کشورها برای اعمال تحریمها پیرامون ایران
بازگشت کوپن اینبار اما الکترونیکی! ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 253 مهمان آنلاین داریم