چابک‌سازی شبکه بانکی آغاز شد/ ادغام بانک‌ها به نفع مردم است
دوشنبه ، 13 اسفند 1397 ، 13:32

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ادغام بانک‌ها با هدف بهبود وضعیت شبکه بانکی صورت می گیرد، گفت: در حال حاضر با کوچک‌سازی این شبکه، چابک‌سازی رخ خواهد داد.

به گزارش بانکی دات آی آر شهباز حسن پور بیگلری در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به اقدام بانک مرکزی در ادغام بانک های نیروهای مسلح در بانک سپه، گفت: در حال حاضر رقابت ناسالمی در ایجاد بانک های مختلف رخ داده که بانک مرکزی با آغاز فرایند ادغام، بهترین اقدام را در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور برداشته است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایجاد بانک های متعدد ضامن بهبود خدمات رسانی به مردم نیست، افزود: اگر در کشور چند بانک مطمئن و کارآمد وجود داشته باشد سردرگمی مردم نیز کاهش یافته و از طرف دیگر بنگاه داری نیز از سوی بانک ها به حداقل می رسد.

حسن پور بیگلری با بیان اینکه در سال های اخیر رقابت ناسالمی میان بانک ها در جذب مشتری و همچنین حضور در بازارهای مختلف اعم از مسکن صورت گرفته است، تصریح کرد: ادغام بانک ها اقدام مفیدی است تا شبکه بانکی به رسالت اصلی خود بازگردد.

وی با تاکید بر اینکه ادغام تنها شامل بانک های نیروهای مسلح نباید باشد، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در فرمایشات اخیر خود این مطالبه مهم را از دولت به ویژه بانک مرکزی داشته است. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ادغام بانک های خصوصی نیز می تواند گام بعدی بانک مرکزی در راستای تقویت شبکه بانکی باشد که ثمرات آن نیز بسیار خواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه برای کارمندان بانک های ادغام شده نیز جای نگرانی وجود ندارد، گفت: خوشبختانه در  پی برنامه مداری بانک مرکزی مشکلی در این رابطه برای کارمندان و مردم ایجاد نخواهد شد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس نیز با ادغام بانک ها موافق بوده و آماده هر نوع کمکی به دولت در این رابطه است.

 

بیشتر بخوانید:

چرا بانک‌ها ادغام می‌شوند؟

احتمال ادغام برخي موسسات مالي و اعتباري

سرنوشت بدهی بانکهای نظامی پس از ادغام

► مقاوم سازی سالانه ۱۶۰ هزار مسکن روستایی با اقساط بازگشتی مسکن مهر
کله ۱۰ هزار گوسفند رومانیایی در طباخی‌های تهران ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 292 مهمان آنلاین داریم