رونق بازار سمساری‌های مجازی در آستانه سال نو
سه شنبه ، 14 اسفند 1397 ، 15:11

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از افکارنیوز،   با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال برخی افراد به فکر نو نوار کردن لوازم منزل خود هستند و از طرفی برای فروش لوازم کهنه خود اقدام می‌کنند.

در این بین بازار سمساری‌ها تا حدودی رونق می‌گیرد و بیش از همیشه صدای سمساری‌های دوره گرد در کوچه و خیابان‌ها به گوش می‌رسد.

البته نحوه کار سمساری‌ها از گذشته تا به حال دستخوش تغییراتی بوده به طوریکه با فراگیر شدن استفاده از اینترنت بین خانوار ایرانی، کار سمساری‌های سنتی و قدیمی با رکود سنگینی مواجه شده و در عوض سمساری‌های مجازی رونق خاصی به خود گرفته است.

در سال‌های نه چندان دور مغازه‌های سمساری زیادی در کوچه و خیابان‌ها به چشم می‌خورد، اما امروزه با گسترش سایت‌های فروش لوازم دست دوم اغلب به جای هزینه برای راه اندازی مغازه ترجیح می‌دهند با تبلیغات گسترده در سایت‌های مختلف هزینه‌های خود را کاهش دهند.البته با گسترش این نوع فعالیت‌ها در فضای مجازی به دلیل بی هویت بودن برخی سایت‌ها خطراتی خانوار را تهدید می‌کند که در این زمینه بهتر است افراد با هوشمندی تمام از اعتماد به هر شخصی برای فروش لوازم منزل خود اجتناب کنند.

در سال‌های اخیر با روی کار آمدن برخی سایت‌های ثبت آگهی افراد برای فروش وسایل اضافی و دست دوم خود در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام می‌کنند، از این روز نیاز به فعالیت سمساری‌های سنتی کمتر حس می‌شود.

با این حال باز هم در برخی نقاط شهر سمساری‌هایی دیده می‌شود، اما دیگر مانند گذشته رونقی در کارشان دیده نمی‌شود.

گفتنی است در بین سمساری‌ها نرخی برای خرید لوازم دست دوم وجود ندارد و هرکس با توجه به نوع کالا و میزان کارکرد آن قیمت را تعیین می‌کند و فروشنده می‌تواند قیمت پیشهادی را قبول یا قیمتی بالاتر پیشنهاد دهد.

با این تفاسیر سمسار‌ها با خرید لوازم خانگی دست دوم با کمترین قیمت، در فرصتی مناسب اجناس را با قیمتی بالاتر به دیگر افراد می‌فروشند و سود خوبی به جیب می‌زنند.

از طرفی افرادی که به لوازم دست دوم نیاز دارند با جستجویی کوتاه در سایت‌های ثبت آگهی می‌توانند در کمترین زمان ممکن با مقایسه قیمت‌ها به خرید لوازم مورد نیاز خود اقدام کنند، اما در این بین باید مراقب افراد سود جو و فرصت طلب بود.


► سرمایه‌گذاری بانک‌ها در حوزه املاک و مستغلات؛ تهدیدی بزرگ برای آینده فعالیت آنها
کاهش قدرت خرید مردم انبارها را پُر کرد ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 294 مهمان آنلاین داریم