روزنوشت های یک پادشاه معلوم الحال (10)
چهارشنبه ، 15 اسفند 1397 ، 18:08

باید برایتان بگوییم که امروز تن پوشی جدید خریداری نموده ایم. تن پوشی به غایت زیبا و برازنده مان. حالا مهم نیست که تمام پول خزانه را پرداختیم و کمی نیز از اهل منزل وام گرفتیم.
اصلا اتفاق عجیبی نیست که قیمت تن پوش و رخت روز به روز زیادتر می شود. خب فروشندگان و تولیدکنندگان هم خرج دارند. خوراک می خواهند. خوراک گران شده؟ خب خوراک فروشان نیز خرج دارند، مواد اولیه می خواهند. مواد اولیه گران شده؟ خب مواد اولیه هم خرج دارند، کود می خواهند. کود گران شده؟ خب مگر از کود ما استفاده می کنید؟ مگر ما تولیدش می کنیم؟ بروید به همان که از کودش استفاده می کنید ایراد بگیرید.
اصلا به ما چه ربطی دارد؟ چه اهمیتی دارد که دخلتان با خرجتان یکی نباشد. حقوق پایه کارگری یک میلیون و دویست هزار سکه ست. یک متکای معمولی نیز در بازار یک میلیون سکه شده است. دیگر چه چیزی می خواهید؟ یک خواب راحت مگر بس نیست؟ پس چرا دیگر ناراضی اید؟ تازه دویست هزار سکه هم برایتان می ماند که با آن می توانید مقداری گوشت خریداری کرده و گوشه لبتان بگذارید تا طعم گوش را چشیده باشید.
راه می روید و به ما ابراز نارضایتی می کنید. به ما چه ربطی دارد؟ هان؟ می بینید که ما هم خودمان درگیر خرید یک تن پوشیم. می بینید که ما نیز پول خرید عید نداریم. شما هم که تا اسم مالیات و خراج می آوریم دادتان گوش آسمان را کر می کند که وامصیبتا!
وقتی شما به ما خراج نمی دهید ما هم پول نداریم که خرج کنیم درنتیجه اقتصاد از رونق می افتد و خودتان ضرر می کنید، حال از ما گفتن بود و از شما نشنیدن.
ما را همه ترک کرده اند، وزیر امور فرنگی مان، وزیر فرهنگمان و وزیر.... شما نیز اگر ناراحتید می توانید ما را ترک کنید. فقط قبل از رفتن مالیات خروج از کشور را بپردازید تا ما هم برای شب عید بچه ها خرید کنیم.

تشخیص داده ایم که این اخبار به روزنوشت های همایونی ما مرتبط هستند:


بیکاری واحدهای تولیدی و افزایش فقر در سایه بی‌توجهی مسئولان


کاهش قدرت خرید مردم انبارها را پُر کرد


تنظیم بازار میوه در شب عید


من یک کارگر بازنشسته ام...


► تعیین نرخ حق بیمه ثالث در انتظار تصمیم شورای عالی بیمه
اشتباهی به قیمت از دست دادن اعتماد مشتریان ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 335 مهمان آنلاین داریم