جزییات کامل اختلاس ۶ میلیارد یورویی ۸ مدیر نفتی احمدی نژاد به روایت یک فعال سیاسی
شنبه ، 18 اسفند 1397 ، 16:07

به گزارش بانکی دات آی آر، صبا آذر پیک، فعال‌سیاسی از نخستین افرادی بود که علیه مدیران پتروشیمی دست‌ به افشاگری زد.

وی در توییتر خود نوشت: دفتر دبی و شانگهاى پتروشيمى؛ ‏سردار قاسمى وزير نفت دولت احمدى نژاد پشت سايه‎ #خلجی_شیخ‌الاسلامی پنهان نشويد. آنها⁩ نوک كوه يخ هستند و نبايد با⁧ #فريب_افكارعمومى⁩ از پاسخگویی در قبال دزدی شركت ها و فرزندان مديران نفتى شما در شانگهاى و دبى شانه خالی کنید.

وی معتقد است:  ‏خانم شيخ الاسلامى با شركتش فقط يک نفر از ١٥ نفرست؛ ‏6ميليارد و 600 ميليون يورو رقم اختلاس كل تيم ١٥ نفره ست ‏كه رقم دزدی شيخ الاسلامى ٣١٨ميليارد ريال بوده ‏دزدان بزرگ، اعضای شركت بازرگانى پتروشيمى، فرزندانشان و افرادى از #شركت_سپانير هستند.

او ادعا می‌کند:  شرکت نفت و گاز سپانیر وابسته به قرارگاه خاتم سپاه از چه طریق با مرجان شیخ الاسلامی آل آقا مرتبط شده و خ.ع که از طرف شرکت با شیخ الاسلامی شریک کاری بوده چه کسی است و چرا نامش در بین 14 متهم نیست؟ خ.ع متهم پانزدهم از شرکت سپانير کیست که نامش مخفی مانده است؟

متهمان به عنوان مدیران شرکت از خریداران خارجی مبالغ کلان به نفع خود دریافت و به بهانه دور زدن تحریم‌ها شرکت هایی را در خارج از کشور تاسیس و پول آن را به حساب خود انتقال می‌دادند.اولین متهمان مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی زیرمجموعه وزارت نفت هستند که محصولات پتروشیمی را بازاریابی و درصدهای نجومی دریافت کردند.

رضا حمزه لو ( 7 میلیارد و 65 هزار یورو) درصدی از خرید و فروش را به عنوان حق دلالی دریافت می‌کرد. حمزه لو طی نامه ای به مدیران عامل PCC دبی و پتروشیمی شانگهای پول را به حساب آنها می ریخته در صورتی که این شرکت جزء شرکت های تحریمی نبوده.

شیرعلی (8 میلیون دلار) پورسانت خود را از آقای اسحاق می‌گرفته که این پول ها را به حساب پسر خود در خارج از کشور واریز می‌کرده است. مجموعا 7-8 میلیون دلار دریافت کرده است اما بخش بیشتر کار به نام پسرش جواد شیرعلی اعم از اخذ شماره حساب، اعلام شماره حساب و مذاکرات با شرکت های خارجی توسط او انجام شده است.

اعترافات احمدیان علیه شیرعلی به شرح زیر است: از سال 84 به مبلغ 1 میلیون دلار، هر تن 3 دلار از شرکت ایزه، هر تن 3 دلار از شرکت لنکوور و در سال بعد هر تن 5 دلار و خرید کشتی به مبلغ 9.5 میلیون دلار که متعلق به پسر ایشان است دریافت کرده .شیرعلی میگفت در ایران سرمایه گذاری نمی کنم که همکاران متوجه کسب و کار ما ‌شوند. باید فقط 1000 متر زمین داشته باشید و هیچکس کسب و درآمد وی را متوجه نشود.اعتراف شیرعلی علیه احمدیان: نیمی به حساب محمود احمدیان پرداخت می‌شد. طبق آخرین اطلاعاتی که پسرم داده است مبلغ 7 میلیون دلار انتقال داده شده که 3 میلیون از این مبلغ باید به من داده می‌شد. هر آنچه گرفته می‌شد به پسر احمدیان یعنی محمود احمدیان باید داده می‌شد.

به حساب شرکت پتروشیمی شانگهای 1 میلیون و 65 هزار یورو واریز شده است.

مبلغ 5 میلیون یورو از طریق انتقال به شرکت PCC دبی؛ معصومه دُری معاون مدیرعامل شرکت پتروشیمی در دبی بوده که پس از حصول مطالبات شرکت از مشتریان خارجی با هماهنگی ارزهای حاصله را به حساب غیر مرتبط واریز نموده و شرکت های مذکور ارز را با منشا داخلی خریداری کرده و به حساب شرکت پتروشیمی واریز کرده اند.

تفاوت نرخ ارز یورویی اعلامی از بانک مرکزی و نرخ وجه یورویی دوبی در آینده حتی مورد اعتراض مدیران عامل صورت گرفته و مشاجراتی بین آقای احمدیان برای واریز وجوه نقدی به حساب خود صورت گرفته است که معادل 78 میلیون و 968 هزار یورو بوده است که آقای احمدیان این مبلغ را 17 میلیون و 528 هزار یورو اعلام کرده.

وجوه ارزی دلاری که از حساب میتینگ کومار به حساب شرکت بازرگانی پتروشیمی دبی واریز شده است مبلغ 60 میلیارد و 42 میلیون 536 هزار و 45 ریال بوده است.

آذر پیک اما مدعی است: واریزی هایی که شرکت های هایزر بابت محصولات پتروشیمی انجام داده مبلغ 63 میلیارد و 66 میلیون و 773 هزار و 45 ریال بوده.

► «دور زدن تحریم‌ها» با اقتصاد ایران چه کرده است؟
احیای کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین به کجا رسید؟ ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 347 مهمان آنلاین داریم