حذف یارانه ارزی واردات چای با تصمیم دولت
دوشنبه ، 20 اسفند 1397 ، 14:41

استاندار گیلان با اعلام پیامی خوش برای چایکاران گفت: با تصمیم دولت یارانه ارزی واردات چای حذف شد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تجارت‌نیوز، مصطفی سالاری در حاشیه مراسم معارفه فرماندار رودسر و در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت محصول استراتژیک چای و لزوم حمایت از این صنعت گفت: وضعیت صنعت چای کشور طی سال‌های اخیر به دلیل سیاست‌های حمایتی دولت تدبیر و امید بهبود یافته و موجب احیا بخشی از باغ‌های تخریب شده و بازگرداندن آن به چرخه تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد:خرید تضمینی برگ چای موجبات رونق این صنعت نیمه‌جان در استان گیلان را فراهم کرد.استاندار گیلان با اشاره به اینکه چای جزو محصولات مشمول ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی بود افزود: چای به عنوان بخش مهمی از اقتصاد و فرهنگ مردم گیلان نیازمند گام‌های اساسی‌ و اصولی‌تری جهت تامین منافع به حق کشاورزان است.

وی ادامه داد: جهت تحقق این مهم و با پیگیری‌های صورت گرفته، با تصمیم دولت یارانه ارزی واردات چای حذف شده و از این پس چای با ارز غیردولتی وارد می‌شود.

سالاری این اقدام مهم دولت را گامی مثبت جهت تقویت صنعت چای و تبدیل آن به محصول استراتژیک اقتصادی اعلام و تاکید کرد: واردات چای با ارز خارجی توان رقابت چایکاران داخلی را افزایش داده و موجب حمایت از چای داخلی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان تحقق اجرای این سیاست مهم را موجب ترغیب کشاورزان به ادامه کشت چای و نیز عدم رضایت برای فروش و یا تغییر کاربری اراضی زیرکشت اعلام کرد.

► صدور رسید الکترونیکی تراکنش کارتخوان
نمایندگان کارگری برای افزایش دستمزد سال ۹۸ چه خواسته ای دارند؟ ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 338 مهمان آنلاین داریم