پامپئو شرکت‌های نفتی را به همراهی با آمریکا علیه ایران، چین و روسیه فراخواند
چهارشنبه ، 22 اسفند 1397 ، 14:00
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از برگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا  روز سه‌شنبه از شرکت‌های نفتی خواست تا با افزایش صادرات نفت‌وگاز به دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه جایگزینی این مواد از روسیه، ایران و چین کمک کنند.

رویترز روز سه شنبه به نقل از سه منبع آگاه در دو شرکت متفاوت گزارش داد، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا قرار است با رؤسای بزرگ شرکت‌های بزرگ نفتی جهان دیدار کند و آنها را متقاعد کند که نفت بیشتری را به بازارهای آسیایی صادر کنند.

بنابر گزارش پایگاه ال. ام. تی، پامپئو در این نشست گفت که کشورهای یاد شده و دیگران تلاش می‌کردند تا از انرژی به عنوان سلاحی برای قدرت یافتن بر دیگر کشورها استفاده کنند. وزیر خارجه آمریکا در این مورد گفت: «برخی کشورها از انرژی خود برای پایان دادن به بدبختی (هایشان) استفاده می‌کنند و نه در جهت رفاهی که ما در غرب ترویج می‌دهیم.ما فقط انرژی از آمریکا صادر نمی‌کنیم. ما ساختار ارزش مالی خود را صادر می‌کنیم.»

آمریکا از سال گذشته با اعمال مجدد تحریم‌هایی علیه بخش نفت ایران، صادرات نفتی ایران را به حدود یک میلیون بشکه نفت در روز کاهش داده است

پامپئو افزود: «ما قصد داریم که صادرات نفت ایران را هر چه سریعتر به صفر برسانیم.»

دولت ترامپ تولید انرژی آمریکا  را به حداکثر رسانده است و از سران دیگر کشورها می‌خواهد در این بخش از آمریکا خرید کنند.

رؤسای شرکت‌های بزرگ از جمله شورو، توتال، رویال داچ‌شل، کنکوفیلیپس، و اکسیدنتال پترولیوم، برای جلسه پشت درهای بسته با پمپئو دعوت شده‌ بودند.

► تایید ۹ ایراد از ۱۲ ایراد بودجه در شورای نگهبان
حقوق اسفندماه بازنشستگان کشوری واریز شد ◄

 
بنر
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 289 مهمان آنلاین داریم