بنر

هشدار احتمال وقوع سیلاب در گلستان

جمعه ، 23 فروردين 1398 ، 18:59

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی احتمال وقوع سیلاب در استان گلستان وجود دارد.

محمدرضا رحمان‌نیا  با اشاره به نفوذ دوباره سامانه بارشی و سرد به استان اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی از جمعه و میزان بالای بارندگی و قطعی بودن روان آب‌ها، وقوع سیلاب به ویژه در نقاط مستعد استان در هفته آینده محتمل است.

به گفته وی با ورود سامانه بارشی جدید به استان وقوع سیلاب در شمال کشور از هفته آینده دور از انتظار نیست و در ارتفاعات گلستان حداکثر ۱۰۰ میلی متر و در مناطق پایین‌دست و دشت به ۵۰ میلی‌متر خواهد رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: بارش شدید باران ناشی از فعالیت سامانه سرد در هفته آینده و همچنین به راه افتادن روان‌آب ناشی از ذوب شدن برف ارتفاعات، احتمال به راه افتادن سیل مجدد در استان را افزایش خواهد داد.

وی گفت: عصر یکشنبه تا دوشنبه شب آینده اوج فعالیت این سامانه که وزش شدید باد و رعد و برق با گستره بارندگی در همه نقاط استان به صورت مستمر و مداوم از دیگر پیامدهای فعالیت این سامانه بارشی در گلستان است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: همچنین در این مدت آبگرفتگی برخی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست و ضروری است دستگاه‌های مرتبط تدابیرلازم برای کاهش خسارات احتمالی اتخاذ کنند.

► راهکارهایی مخصوص افراد درونگرا برای آمادگی مصاحبه شغلی
برنامه عادل فردوسی‌پور بدون عادل روی آنتن رفت ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر
بنر