دولت توجهی به اجرای قوانین پیشنهادی مجلس ندارد
دوشنبه ، 26 فروردين 1398 ، 13:06

به گزارش بانکی دات آی آر، سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه گزارش نظارتی مجلس از قانون رفع موانع تولید ایرادات عدم اجرایی نشدن این قانون را اعلام کرده است، اظهار داشت: بعضی از اصلاحات این قانون زمان بر و یا درگیر فرآیند قانون‌گذاری است که باید برای رفع این موضوع اراده قوی از سوی دولت وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای سهولت بهتر اجرای کامل قانون رفع موانع تولید می توان از مجوز سران قوا نیز استفاده کرد، افزود: متأسفانه در چند سال اخیر وزارتخانه ها عزم جدی برای حمایت از تولید به کار نبسته‌اند به نحوی که همین موضوع عاملی شده تا رونق تولید در کشور با کندی صورت گیرد.این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه لازمه حمایت از تولید اصلاح ساختار نظام بانکی کشور است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد دولت فقط اراده اجرایی شدن لایحه‌هایی را دارد که از سوی خود به مجلس ارسال شده و تمایلی به اجرای طرح های مصوبه مجلس را ندارد. به عنوان نمونه مگر خود دولت نمی‌تواند لایحه اصلاح نظام بانکی را به مجلس ارائه کند چرا این کار را نکرد؟ چرا مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کند؟ این موضوع نشان می‌دهد که هنوز عدم هماهنگی بین قوانین لایحه محور و قوانین طرح محور وجود دارد.

باستانی تأکید بر اینکه دولت توجهی به قوانین طرح محور ندارد، گفت: این موضوع در دولت های گذشته هم به وجود آمد و این مجلس است که در نهایت باید  با استضیاح وزرا دلایل عدم اجرای قوانین طرح محور را بررسی کند.

► رییس اتاق ایران چه زمانی تعیین می‌شود؟
پیشنهاد مرکز پژوهش‌ها برای اصلاح ساختار صنایع بالادستی نفت و گاز ◄

 
بنر
بنر
بنر
نرم افزار CRM
رپورتاژ آگهی
خرید بلیط هواپیما
ایمیل مارکتینگ

برای سفارش بک لينک در بانکی با شماره 09127777190 تماس بگيريد

افراد حاضر

ما 447 مهمان آنلاین داریم