کلاهبرداری 517 میلیارد ریالی 8 مؤسسه و صندوق قرض الحسنه غیرمجاز

چهارشنبه ، 18 ارديبهشت 1398 ، 17:48

فرمانده انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری 8 نفر که با راه اندازی مؤسسه و صندوق قرض الحسنه غیرمجاز مبلغ 517 میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سردار" مهدی معصوم بیگی" اظهار داشت: کارآگاهان  پلیس آگاهی استان اصفهان در راستای مبارزه جدی و قاطعانه با اخلالگران در نظام اقتصادی با رصد اطلاعاتی و انجام تحقیقات پلیسی موفق شدند، 5 مؤسسه و 3 صندوق قرض الحسنه غیر مجاز که بدون داشتن مجوز از بانک مرکزی به بهانه پرداخت سود و وام کم بهره اقدام به جلب سرمایه های مردم می کردند را شناسایی کنند.

وی افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات لازم و طی هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیری عاملان اصلی راه اندازی این مؤسسه ها و صندوق های قرض الحسنه غیر مجاز اقدام کرده و پرونده آن ها را تحویل مراجع قضائی دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کلاهبرداری  517 میلیارد ریالی  توسط این موسسه ها و صندوق های غیر مجاز خبر داد و گفت: در این رابطه 7 مرد و یک زن دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: هر مؤسسه و صندوق قرض الحسنه بدون مجوزی که به بهانه پرداخت سود و وام کم بهره به مردم راه اندازی شود، غیر مجاز بوده و مصداق بارز اخلال در نظام اقتصادی است و پلیس برابر قانون با این گونه موارد برخورد می کند.

سردار معصوم بیگی، با بیان اینکه بیشتر این مؤسسات و صندوق ها با هدف کلاهبرداری راه اندازی می شوند، به شهروندان توصیه کرد: از سپردن سرمایه های خود به این مؤسسات خودداری کرده و در صورت مشاهده فعالیت های غیر مجاز موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

► واریز مابه‌التفاوت حق مسکن کارگران در فیش اردیبهشت
توضیحات نوبخت درباره افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت ◄

مطالب مرتبط
بنر
بنر