عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پایان آستانه تحمل نمایندگان و احتمال دور جدید استیضاح وزرای اقتصادی خبر داد.

پنجشنبه ، 19 ارديبهشت 1398 ، 15:02

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه، نوسانات شدید قیمتی در بازارهای مختلف نشان داد که در تیم اقتصادی دولت هماهنگی وجود ندارد، گفت: در نظرات دولتمردان تشتت آراء دیده می شود. هر وزیر اقتصادی یک نظر را مطرح می‌کند که بعضا دیده شده خروجی آن تخطئه نظر یک وزیر دیگر است.به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، متاسفانه عدم تصمیم گیری قاطع در شرایط ملتهب اقتصادی، باعث بروز نوعی ولنگاری در عرصه اقتصادی شده و تدبیر مشخصی نیز برای عبور از این وضعیت دیده نشده است.
حاجی دلیگانی، با اشاره به نام دو وزیر اقتصادی که در شرایط فعلی عملکرد مطلوبی نداشته‌اند، ادامه داد، به هر حال طی ماههای گذشته تصمیم مشخصی برای جلوگیری از روند افزایش قیمتها به خصوص در بازار ارز و خودرو و مدیریت سطح تولید اتخاذ نشده  و این موضوع ساده‌ای نیست که بتوان از آن عبور کرد.

وی با بیان اینکه، در هفته‌های اخیر نمایندگان از ابزارهای در اختیار خود یعنی تذکر و سوال استفاده کرده‌اند اما نتیجه ملموس برای مردم ایجادنشده، گفت: خروجی گزارشهای مختلف نشان می‌دهد (ظاهرا) به مرز استیضاح وزرای اقتصادی نزدیک شده‌ایم.

حاجی دلیگانی گفت: اگر وزرای اقتصادی دولت رویه خود را تغییر ندهند و تلاش جدی برای کنترل قیمتها به خصوص در حوزه ارز انجام نشود راهی به جز استیضاح برای نمایندکان باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد، به اعتقاد کارشناسان خود دولت در برخی حوزه‌ها پیشتاز گرانی است و برای کنترل قیمتها در گام اول باید این رویه متوقف شود.

► گزارش تخلفات بازار خودرو به رئیس قوه قضائیه ارسال شد
آثار حذف قیمت‌ها از روی سایت‌ها بر روی بازار مسکن ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر