اشکالات عملکرد سازمان خصوصی سازی، شامل پوری حسینی هم می‌شود

شنبه ، 25 خرداد 1398 ، 14:33

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی پورمختار با اشاره به وجود برخی ابهامات در خصوصی سازی‌ها گفت: مجلس باید به نحوه کار سازمان خصوصی سازی ورود کرده و فعالیت های آن را با مقررات قانونی و مقررات مصوب مجلس مقایسه کند چراکه ما با شخص رییس این سازمان مشکلی نداریم.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر عملکرد سازمان خصوصی سازی ارزیابی شود، طبیعتا اگر ایراد و اشکالی وجود داشته باشد شامل مدیر نیز می شود، لذا بر این اساس مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی موافقت کرد که این طرح نه تنها عملکرد این دوره سازمان خصوصی سازی بلکه دوره های گذشته را شامل می شود.

مستندات هرگونه تبانی در جریان خصوصی سازی ها جمع آوری و با متخلفان برخورد می شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح محورهای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی، ادامه داد: در این تحقیق و تفحص واگذاری ها، نحوه قیمت گذاری و ارزیابی، توافقات، تاثیرات پس از واگذاری، تعهدات خریداران و چالش های ایجادی برای بنگاه ها و واحدهای واگذار شده همگی مورد بررسی قرار می گیرد.

پورمختار تاکید کرد: اگر در بخش واگذاری ها کوتاهی دیده شود و یا اینکه تبانی، تخلف و یا سوء جریانی رخ داده باشد و محرز شود طبیعتا مستندات جمع آوری و با تخلف و متخلفان برخورد می شود.

فروش یا عدم فروش یک بنگاه با هیئت واگذاری سهام بنگاه های دولتی است

وی با بیان اینکه هیئت واگذاری سهام بنگاه های دولتی بررسی می کند که یک بنگاه واگذار شود یا خیر، افزود: از سوی دیگر شرایط احراز و تطبیق روشی کاری که برای واگذاری یک بنگاه در پیش گرفته با این هیئت است.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ممکن است هیئت واگذاری سهام بنگاه های دولتی کار خود را به خوبی انجام نداده باشد و یا به گزارش سازمان خصوصی سازی اعتماد کرده باشد، لذا در جریان تحقیق و تفحص عملکرد هیئت واگذاری نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

► وضعیت نرخ تورم در بخش زراعت، باغداری و دامداری
زمان ثبات قیمت مسکن ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر