قیمت تن‌ماهی کاهش خواهد یافت

چهارشنبه ، 13 شهریور 1398 ، 13:44

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایرنا، « محمد مختاریانی» روز چهارشنبه با بیان اینکه کنسرو تن ماهی در سراشیبی نرخ قرار دارد پیش‌بینی کرد: با کاهش نرخ دلار و شروع فصل صید، نرخ ماهی تن کاهش یابد که در نتیجه شاهد پایین آمدن نرخ کنسرو تن ماهی در بازار خواهیم شد. عضو هیأت مدیره سندیکای صنایع کنسرو ایران تصریح کرد: بسیاری از خانواده‌ها کنسرو تن ماهی را به عنوان یک وعده غذایی به دلیل داشتن امگا و نداشتن هیچ گونه مواد افزودنی در سبد غذایی خود استفاده می‌کردند اما با بالا رفتن نرخ مجبور به حذف آن شده‌اند.

وی ادامه داد: سال گذشته به دلیل حذف ارز دولتی ماهی و خروج از گروه کالایی یک، نرخ ماهی داخلی از کیلویی ۱۰ هزار تومان به ۲۸ هزار تومان افزایش یافت و این موضوع دلیل اصلی افزایش نرخ هر قوطی کنسرو تن ماهی به ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان شد. مختاریانی اظهارکرد: نرخ هر کیلوگرم ماهی تن اکنون در بازار ۲۱ هزارتومان است که این روند کاهشی استمرار خواهد داشت و نرخ به کمتر از ۱۵ هزارتومان می‌رسد.

وی گفت: برای حفظ فرهنگ مصرف کنسرو ماهی باید همه تولیدکنندگان و صیادان تلاش کنند تا با حمایت دولت قیمت‌ها کاهش یابد و قدرت خرید مصرف‌کننده بالا برود و تولید در این بخش پایدار باشد. در ابتدای امسال به دلیل حذف ارز دولتی ماهی تن و خروج آن از گروه کالایی یک، نرخ هر عدد کنسرو ماهی معمولی ۱۸۰ گرمی ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و کنسرو تن ماهی با روغن زیتون ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان نرخ خورد که حدود ۶ هزار تومان افزایش یافت. در حالی که پیش از این، نرخ هر کنسرو ماهی تن معمولی بین ۶۵۰۰ تا ۹ هزار تومان بود. منتقدانِ بر این باورند که با توجه به داخلی بودن مواد اولیه این کالا، گران شدن آن منطقی نیست

► دلایل جایگزینی چین با عراق در تجارت با ایران
واکنش وزیر صمت به شایعه آزادسازی واردات خودرو ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر