۴ برابر شدن قیمت ظروف پلاستیکی

چهارشنبه ، 13 شهریور 1398 ، 14:42

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایسنا، احمد فکری در خصوص وضعیت بازار فروش ظروف پلاستیکی در ماه محرم اظهار کرد: درحال‌حاضر به دلیل گرانی و مسائل بهداشتی مردم تمایلی به خرید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ندارند و این وضعیت در سال گذشته نیز به همین شکل بوده و می‌توان گفت که این بازار رونق خاصی ندارد. وی افزود: در گذشته نرخ ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مقرون به صرفه بود و هیات‌های مذهبی و ایستگاه‌های صلواتی از این ظروف استفاده می‌کردند اما اکنون از استکان‌های شیشه‌ای و دیگر ظروف استفاده می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع مشهد درباره علت گرانی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی خاطرنشان کرد: علت گرانی ظروف یکبار مصرف مربوط به مواد اولیه وارداتی است و قیمت‌ها نسبت به گذشته چهار برابر شده است. فکری بیان کرد: مرتبا به دنبال این موضوع هستیم تا تولیدات داخلی را جایگزین مواد اولیه وارداتی کنیم اما متاسفانه به دلیل گرانی و مسائل بهداشتی مردم رغبتی به استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ندارند.

وی اضافه کرد: تاکنون بارها شنیده‌اید که مردم از خوردن چای و مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی منع شده‌اند و این مسئله هم سبب رکود بازار شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع خراسان رضوی در خصوص جایگزینی مواد اولیه برای رفع مشکل بهداشتی تصریح کرد: بازرسی و نظارت این کار بر عهده اتحادیه است و اتحادیه نیز به دنیال رفع مشکلات است، درحال‌حاضر نرخ ظروف یکبارمصرف پلاستیکی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان است و دیگر خرید آن برای مردم مقرون به صرفه نیست.

► با زندگی مردم چه کردیم؟
احتکار کاغذ برای انتخابات مجلس ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر