فولاد خراسان قطب صنعتی شرق کشور است

پنجشنبه ، 14 شهریور 1398 ، 14:44

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از می متالز، کسری غفوری مدیرعامل فولاد خراسان در روز شنبه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۸ در مراسم تودیع و معارفه به ایفای نقش سنگین فولاد خراسان و عزم ملی و محلی برای به بهره‌برداری رسیدن پروژه کنسانتره سنگان اشاره کرد. مدیرعامل جدید در این مراسم که در سالن اجتماعات فولاد خراسان برگزار گردید، ضمن اشاره به اهمیت طرح سنگان خواف گفت: برای تکمیل چرخه فولاد خراسان این طرح بسیار مهم و حیاتی است و توسعه فولاد در شرق کشور و توسعه منابع انسانی در داخل فولاد خراسان از اولویت‌های این مجموعه است. در ادامه این مراسم سید حسین احمدی مدیرعامل سابق فولاد خراسان بیان کرد: اگر امروز شاهد یک مجموعه‌ای هستیم که قطب صنعتی شرق کشور است، حاصل تلاش جمعی تمامی ارکان نظام و شفافیت، صداقت و عدم پیچیدگی در این مجتمع بوده است.

سرمایه اصلی فولاد خراسان نیروی انسانی و خوش‌نامی آن است سید حسین احمدی خطاب به سهام‌داران این مجتمع گفت: سرمایه اصلی این مجتمع، یک میلیارد دلاری که برای آن هزینه شده است، نیست بلکه سرمایه اصلی و نا مشهود نیروی انسانی و خوش‌نامی فولاد خراسان است. بزرگ شدن یک مجموعه چندان سخت نیست این بزرگ ماندن است که کاری دشوار است. همکاران مجتمع فولاد خراسان در دمای بسیار بالا مشغول به کار هستند. شرایط کار بسیار سخت و پیچیده است؛ تجربه نشان داده که آدم‌های توانمند، خلاق و متفکر می‌توانند چالش‌ها را تبدیل به فرصت کنند. مدیرعامل اسبق فولاد خراسان افزود: نرخ تمام شده فولاد خراسان در سال ۹۷ بسیار بالا رفت که یکی از دلایل این افزایش قیمت، پروژه کارخانه سنگان است. در ادامه علی شیرکانی سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که سهام‌دار عمده شرکت است؛ گفت: مدیرانی که منافع شرکت را به منافع شخصی ترجیح بدهند، بسیار اندک هستند. تغییرات خواسته یا ناخواسته همیشه انجام می‌شود چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم. رفتن آقای احمدی از این مجموعه چندان باب میل ما نبود اما به صلاح دیدی که ایشان داشتند استعفا دادند. در ادامه این نشست حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: مجتمع فولاد به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدی خراسان، نقش اساسی در اقتصاد منطقه دارد و اگر مشکلی در این مجموعه پیش‌اید قطعا بلافاصله تبعات آن در جامعه دیده می‌شود.

وی در خصوص اهمیت مسوولیت‌های اجتماعی فولاد خراسان گفت: مردم نیشابور و فیروزه از مجموعه فولاد خراسان در مسائل اجتماعی توقعات زیادی دارند. نیروی انسانی متخصص در این مجتمع، از اهمیت خاصی برخوردار است و امیدواریم از ظرفیت‌های ایشان استفاده شود. مجتمع فولاد به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدی خراسان، نقش اساسی در اقتصاد منطقه دارد و اگر مشکلی در این مجموعه پیش‌آید قطعا بلافاصله تبعات آن در جامعه دیده می‌شود. وی در رابطه با عملکرد مدیرعامل سابق فولاد خراسان بیان کرد: طرح‌های توسعه قابل توجهی در شرایط نامناسب اقتصادی توسط مدیرعامل سابق مجموعه فولاد خراسان به بهره‌برداری رسید. گرمابی در رابطه با مدیرعامل جدید مجتمع فولاد خراسان نیز عنوان کرد: آقای غفوری به عنوان مدیرعامل جوان این مجموعه از تجربه‌های خوبی برخوردار است؛ امیدواریم از این تجربه استفاده کند تا توسعه فولاد خراسان همچنان ادامه یابد در ادامه این نشست دیگر نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی از دغدغه هایی نام بردند از جمله هرچه سریع‌تر پروژه آب و فاضلاب به مرحله بهره‌برداری برسد و آب مورد استفاده فولاد طی یک فرآیند بازچرخانی مجدد به دشت نیشابور تزریق شود. هاجر چنارانی درباره سهم عمده‌ای از مالیات استان که توسط فولاد خراسان پرداخت می‌گردد گفت: که این امر نوید تک محوری نبودن اقتصاد ایران را می‌دهد و ما این توقع را داریم که فرزندان شهرستان نیشابور و فیروزه سهمی از درآمدهای این مجموعه داشته باشند. گفتنی است این مراسم با حضور مقامات شهرستان، کارکنان، پیمانکاران و اعضای هیات مدیره برگزار و در پایان با قدردانی از زحمات احمدی و اهدا لوح تقدیر به پایان رسید.

► کاهش هزینه‌ها ممکن است؟
قیمت تن ماهی کاهش می‌یابد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر