بنر

قطع کامل وابستگی به واکسن و دارو، گام بعدی سازمان دامپزشکی

شنبه ، 13 مهر 1398 ، 14:33

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز در همایش ملی روز دامپزشکی اظهار کرد: 40 هزار نفر همکار دامپزشک در سازمان دامپزشکی کشور مشغول فعالیت هستند که مسئولیت‌های کم‌نظیری و بی‌نظیری در حوزه امنیت غذایی، تجارت بین‌المللی، اشتغال و اقتصاد ملی برعهده دارند که مسئولیت آنها با همکاری پای مسئولان نظام محقق می‌شود. علیرضا رفیعی پور افزود: در اوج تحریم‌ها و جنگ اقتصادی تولید در بخش دام و طیور رونق پیدا کرد و همچنین در این شرایط موفق به دریافت کرسی مهم دبیرکلی سازمان جهانی بهداشت دام (آسیا) شدیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: کشورهای متعددی متقاضی امضای تفاهمنامه با کشورمان هستند که در ماه‌های گذشته با تعدادی از آنها نیز تفاهمنامه به امضا رسیده است و مقاصد صادراتی جدیدی نیز ایجاد می‌شود. رفیعی پور با بیان اینکه سازمان دامپزشکی کشور گام‌های متعددی را در حوزه اقتصاد مقاومتی برمی‌‌دارد، تصریح کرد: هر نوع وابستگی به دانش، تکنولوژی نهادها و تجهیزات تولید باید در کشور از بین برود و به سمت آن برویم تا با همکاری تشکل‌ها وابستگی کشور در حوزه‌های مختلف و حتی دانش از بین برود. رفیعی پور به اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: با اصلاح و ابلاغ دستورالعمل جدید، به دنبال قطع کامل وابستگی به انواع نهاده‌ها از جمله واکسن و دارو هستیم.حتی تلاش ما این است که از هرگونه وابستگی به تکنولوژی و دانش نیز بی‌نیاز باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت واگذاری امور به مردم در حوزه دامپزشکی اظهار کرد: دامپزشکی در حال حاضر از بحرانها جلوتر است و دیگر بحرانها نمی‌تواند به حوزه‌های دامی هزینه‌های غیرقابل جبرانی وارد کند. رفیعی پور اظهار داشت: ما تضمین کننده اهداف حاکمیتی خود هستیم اما باید توجه داشت که دامپزشکی را نمی‌توان از قوه مقننه، وزارت بهداشت، محیط زیست و سایر نهادها جدا کرد. وی گفت: تمام دستگاهای مختلف از خدمات دامپزشکی متنفع می‌شوند و از این دستگاه‌ها می‌خواهیم همکاریهایی که این سازمان با آنها دارند را منعکس کنند تا مردم نیز شناخت بهتری از فعالیت حوزه دامپزشکی داشته باشند.

► تحلیل بازار مسکن در میانه امسال
رفع مشکلات صادرکنندگان با قابلیت جدید سامانه نیما ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر