سبقت پیک شبانه مصرف برق از پیک روزانه

جمعه ، 12 مهر 1398 ، 13:48

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که در روزهای گرم تابستان با اوج گرفتن مصرف برق توسط وسایل سرمایشی، میزان پیک مصرف روزانه از پیک مصرف شبانه سبقت گرفته بود، با شروع پاییز و افت دمای هوا، کولرها و سایر وسایل سرمایشی یک به یک در نقاط مختلف کشور خاموش شده و این تغییر در روند مصرف موجب شد که بار دیگر پس از چند ماه پیشی گرفتن پیک مصرف برق روزانه نسبت به شبانه، پیک مصرف شبانه نسبت به پیک روزانه سبقت بگیرد.

طبق آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، از هشتم مهرماه به بعد، پیک مصرف شبانه برق از پیک مصرف روزانه سبقت گرفته به طوری که در روز هشتم مهرماه پیک روزانه مصرف برق 46 هزار و 792 مگاوات بوده، در حالی که پیک شبانه مصرف برق در این روز به 47 هزار و 545 مگاوات رسید. در روز نهم مهرماه نیز در حالی که پیک روزانه مصرف برق 46 هزار و 327 مگاوت بود، پیک شبانه مصرف برق به 46 هزار و 960 مگاوات رسید.

در روز دهم و یازدهم مهرماه نیز به ترتیب پیک روزانه مصرف برق کشور به میزان 45 هزار و 811 مگاوات و 44 هزار و 376 مگاوات به ثبت رسیده بود، در حالی که پیک شبانه مصرف برق در این دو روز به ترتیب 46 هزار و 124 مگاوات و 44 هزار و 855 مگاوات بود. استمرار پیشی گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه مصرف برق نشان می دهد بیشترین میزان مصرف برق در روزهای جاری مربوط به استفاده از برق به عنوان روشنایی و همچنین استفاده از وسایل برقی در ساعات اولیه شب است.

► کاهش تعرفه مکالمات برای زائران اربعین ۶۰۰ تومان
۶ استانی که تورم بالای ۵۰ درصد دارند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر