بنر

رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی

سه شنبه ، 23 مهر 1398 ، 14:58

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از ایرنا، حمیدرضا زادبوم امروز سه شنبه در نشست صبحانه کاری با فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی ایران افزود: ثبت سفارش برای کارت‌های بازرگانی صادر شده در سال‌های ٩٧ و ٩٨ واحدهای تولیدی آزاد است، در صدد هستیم برای تجار نیز ثبت سفارش آزاد شود. وی با اشاره به طرح رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی تصریح کرد: با همکاری اتاق بازرگانی ایران و مرکز رتبه‌بندی آن در حال رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی هستیم و پس از آن می‌توانیم موارد استثنا شده را راحت‌تر اعمال کنیم. زادبوم درباره برخی مشکلات در نرخ‌گذاری‌های گمرک اظهارکرد: سازمان توسعه تجارت عضو موثر کمیته نرخ‌گذاری است و می‌توانیم این مسائل را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به تعرفه ترجیحی با کشورهای مختلف از جمله اوراسیا خاطرنشان کرد: این مذاکرات و اجماع نظر روی اقلام کالایی، روند سختی است. از پنجم آبان تعرفه ٨٦٢ قلم کالا برای تجارت با اوراسیا حذف می‌شود و تا ٦ ماه نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم.

زادبوم ادامه داد: بعد از یک سال مذاکرات، تجارت آزاد با این ٥ کشور که مهم‌ترین آنها روسیه است، آغاز می‌شود و ٨٠ تا ٨٥ درصد کالاها بدون تعرفه خواهند شد. این مقام مسئول با اشاره به برخی انتقادات درباره صدور مجوزهای نمایشگاهی گفت: در این زمینه دو کمیته داشتیم که یکی از آنها منحل شده، در کمیته دوم نیز قرار است از حضور اتاق بازرگانی استفاده کنیم.

► قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
قبض کاغذی گاز حذف می‌شود ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر