بنادر ایران در برابر شرایط غیرمعمول ایمن سازی شدند

چهارشنبه ، 15 آبان 1398 ، 15:36

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد راستاد با بیان این‌که سازمان بنادر و دریانوردی به‌واسطه زیرساخت‌های بندری ازنظر طبقه‌بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت‌های حیاتی و حساس به‌حساب می‌آید، اظهار کرد: در این خصوص اقدامات گسترده‌ای برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها در شرایط پدافند غیرعامل انجام‌شده که از جمله آن‌ها طرح‌های مصوب اجرایی در این حوزه است. این طرح‌ها در حوزه پدافند غیرعامل در همه بنادر کشور تدوین و تصویب‌شده که قابل‌ اجرا هستند و متناسب با این طرح‌ها، تمهیداتی در بنادر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به‌ این‌ ترتیب در شرایط غیرمعمول و غیرمتعارف بنادر ایران غافلگیر نمی‌شوند و به‌طور متناسب با شرایط ایجادشده بر اساس طرح‌های اقتضایی اقدامات مناسب را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد:‌ خوشبختانه زیرساخت‌های بندری در طول سواحل عمده کشور توزیع شده که شامل ظرفیت زیرساختی و تجهیزات است. بنابراین همه بنادر کشور این امکان را دارند که پذیرای انواع ترافیک‌ها باشند. راستاد گفت:‌ این یک توانمندی قابل‌توجه است که در شرایط اضطرار دیگر محدود به یک موقعیت جغرافیایی نیستیم. به‌این‌ترتیب سازمان بنادر و دریانوردی در شرایط لازم می‌تواند در هر وضعیتی نیاز حمل‌ونقل و کشور را با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، تأمین کند.

► ۱۸۰ هزار واحد طرح ملی مسکن آماده ثبت نام شد
منطقه آزاد چابهار ظرفیت‌های حیرت آوری دارد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر