آمادگی ۹۵ درصدی مراکز حساس ایران در زمان قطع برق

جمعه ، 17 آبان 1398 ، 15:28

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، در هفته‌ای که گذشت شاهد برگزاری هشتمین رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده‌به‌کاری مولدهای اضطراری کشور با میزبانی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بودیم. در این رزمایش که در تمامی استان‌های کشور به صورت همزمان اجرا شد، بخشی از مراکز حساس و حیاتی هر استان برای قطع چند دقیقه‌ای برق انتخاب شدند و در نتیجه این قطع برق، میزان آماده به‌کاری مولدهای اضطراری این مراکز به وسیله 348 اکیپ در کل کشور بررسی و گزارش آن به ستاد برگزاری در شرکت توزیع برق تهران بزرگ ارسال شد.

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران در خصوص این رزمایش و نتایج آن گفت: در رزمایش امسال نسبت به سال گذشته موفقیت های بیشتری داشتیم و حدود 95 درصد دستگاه‌ها توانستند در ارزیابی اولیه، عملکرد مثبتی را نشان دهند. وی افزود: حدود 5 درصد از مراکز مهم در زمان قطع برق و آماده به‌کاری مولدهای اضطراری با مشکل مواجه بودند و علاوه بر این با مراکز نظامی نیز برای اجرای این رزمایش هماهنگی اجرایی نشده بود، البته برای آنها در چهارچوب خودشان، این کار انجام می شود.

سردار جلالی با بیان اینکه "با تهدیداتی از سوی کشورهای متخاصمی چون امریکا در زمینه های گوناگون از جمله برق مواجه‌ایم"، گفت: به طور مثال تهدیداتی پیش از این از طریق سیستم سایبری از سوی امریکا علیه ونزوئلا انجام شده، از اینرو ارتقای تاب‌آوری ما در حوزه برق می‌تواند بسیار مهم باشد. وی ادامه داد: بنابراین همه دستگاه‌های دارای اهمیت حیاتی و مهم، بایستی حتما مولدهای برق اضطراری داشته باشند.

► جزئیات پیشنهادات نمایندگان کارگران برای مسکن کارگری
کالای قاچاق، بیشتر با پرداخت رشوه به مسئولان گمرک وارد کشور می‌شود ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر