جزییاتی از پیوستن ۶ کشور عربی به تحریم آمریکایی علیه ایران

جمعه ، 17 آبان 1398 ، 15:29

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، در دور تازه تحریم‌های تکراری آمریکا به همراه شش کشور عرب منطقه، تحریم‌ها علیه ۲۵ شرکت، بانک و فرد مرتبط با ایران به بهانه ارتباط با حزب الله لبنان اجرایی شده است. بنا بر اطلاعیه چهارشنبه شب وزارت خزانه‌داری آمریکا، کشورهای بحرین، قطر، کویت، عمان، عربستان سعودی و امارات عربی متحده اجرای تحریم‌ به بهانه آنچه حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی خوانده‌اند، را آغاز کردند.

مطالبق این اطلاعیه ۲۱ مورد از اهداف این تحریم مشمول شرکت‌ها و بانک‌هایی است که به ادعای آنها حامی نیروهای مقاومت بسیج بوده‌اند و چهار هدف نیز به افراد وابسته به حزب الله لبنان مربوط می‌شود.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا که در خاورمیانه به سر می‌برد، در ادامه این اطلاعیه تصریح کرد که اقدام مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم در خصوص عوامل اعلام شده با سفر من به خاورمیانه همزمان شد و همین امر موجب شد تا ضمن ملاقات با تمامی همتایانم این اقدامات بیش از پیش تقویت کنم. منوچین روز دوشنبه و در جریان نشست خبری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران خبر داده بود. البته آمریکا پیشتر تمامی این ۲۵ شرکت، بانک و فرد را مشمول تحریم‌های خود کرده بود و این تحریم ها برای ایران چیز تازه ای نیست.

► افزایش ۱۷.۵ درصدی صدور پروانه ساختمانی
تولید گوشت قرمز با ۲۲ درصد کاهش به ۷۷ هزار تن رسید ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر