فقیرترین رئیس جمهور دنیا

دوشنبه ، 20 ارديبهشت 1389 ، 13:11

 

فقیرترین رئیس جمهور در روسیه، در منزل 36متری زندگی می کند.وی حتی یک ماشین شخصی ندارد یک روزنامه روسی مدعی شد، رئیس جمهور چچن از فقیرترین رئیس جمهورهای دنیا است.

به گزارش بانکی دات آی آر ، روزنامه روسی موسکوتایمز مدعی شد، رئیس جمهوری چچن، رمضان قدیرف از فقیرترین روئسای جمهوری روسیه و جهان به شمار می آید. وی حتی یک ماشین شخصی ندارد و در یک آپارتمان کوچک 36 متری در پایتخت جمهوری چچن زندگی می کند.

این روزنامه می افزاید، بنا بر بیانیه رسمی رئیس جمهور چچن در سال گذشته 4میلیون روبل معادل 131هزار دلار درآمد داشته است که به نسبت درآمد 3/4 میلیون روبلی سال 2008 رشد آن، بسیار اندک بوده است. اما ماشینی که وی سال 2008 از مدل "VAZ 21053"به دست آورده بود نیز اعلام نشده است که کجا رفته است. ملکیت مزرعه لوکس خانواده قدریف نیز به مادر وی رسیده است. همچنین همسر و هفت فرزند وی، آپارتمانی به مساحت 209 مترمربع دارند.

 

 

بنا بر اعلام این روزنامه روسی در سال 2008 دو تاجر به عنوان هدیه، اتوممبیل های از مدل "فراری ، لامبورگینی ، لکسوس ،" به وی داده بودند اما سخنگوی رئیس جمهور در این باره توضیحی نداده است. گفتنی است بنا بر قانون مبارزه با فسادی که مدودف رئیس جمهوری روسیه آن را در سال گذشته وضع نمود تمام مسئولین ارشد روسیه می بایست که درآمد و مایملک خود را اعلام نمایند.

چچنستان یکی از جمهوری‌های خودمختار روسیه است. جمعیت این جمهوری در سرشماری سال ۲۰۰۲، ۱٬۱۰۳٬۶۸۶ نفر بوده و پایتخت آن شهر گروزنی است.

جدای از متراژ پائین خانه رئیس جمهوری روسیه و نداشتن ماشین شخصی، به نظر می رسد برخی دیگر از روئسای جمهورکشورها نیز حقوق کمتری از وی دریافت می کنند و عنوان فقیرترین رئیس جمهوری در روسیه برای وی برازنده تر باشد. در همین رابطه چندی پیش دولت اوکراین حقوق و مزایای دریافتی رئیس جمهور این کشور را پنجاه درصد کاهش داد.

خبرگزاری ایتارتاس گزارش داده بود، حقوق دریافتی ماهانه ویکتور یانوکوویچ نصف خواهد شد. واسیلی نادراگا وزیر کار و امور اجتماعی اوکراین با اعلام این مطلب گفت اِشِل حقوق ماهانه برای یانوکوویچ تا اول سال آینده میلادی به همین شکل باقی خواهد ماند.

آنا جرمن معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین ماه فوریه گفته بود که یانوکوویچ قصد دارد حقوق خود را پنجاه درصد کاهش دهد. یانوکوویچ تاکنون ماهانه پنج هزار و یکصد دلار دریافت می کرد.

یانوکوویچ همچنین دستور داده است حقوق کارکنان دفتر ریاست جمهوری اوکراین نیز بیست درصد کاهش یابد. دفتر ریاست جمهوری اوکراین در دوره تصدی رئیس جمهوری پیشین این کشور 530 کارمند داشت.

منبع: فردا

 

با حضور درتالار گفتگوی بانکی در مباحث و مسائل اقتصادی کشور شرکت کنید

512 عضو در حال تبادل نظر در این انجمن هستند

خبرهای منتخب بانکی دات آی آر :

 

فناوری / خودروهای پرنده سال 2011 به بازار می آیند + گزارش تصویری

نخستین مسجد ساخته شده توسط یک خانم + گزارش تصویری

پیشنهاد 40 میلیون دلاری دوبی بحران زده به ویکتوریا بکهام

گزارش تصویری / عمارت های مسئولین و عمارتهای مردم!

امضای خنده دار مشتری بانک مانع وام گرفتنش شد+تصویر

تصویر/مخابرات:قبض خود را در بانک تجارت پرداخت نکنید

گردشگری / هنر شگرف معماری در سرتاسر ایران(1)

نمایشگاه "رویاها به واقعیت تبدیل می شوند" در چین

گزارش تصویری / خانه ی شهرام جزایری امریکایی !

بزرگترین و حیرت انگیزترین کلیسای جهان + عکس

گزارش تصویری / مسافران سرگردان اروپایی

عابر بانک، جان دختر بچه را گرفت + عکس

هنر مدرن در ایستگاه های مترو / قسمت دوم

گزارش تصویری / قاچاق در مرز غربی کشور

اقتصاد غزه به روایت تصاویر / قسمت دوم

جشن آب در اوکراین + عکسهای جالب

اصلاح الگوی مصرف با "انرژی سبز"

 

► بازیگردانی برای تغییر رییس کل بانک مرکزی
تغییر نام یکی از شعب بانک رفاه به خلیج فارس ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر