بنر

تولید تخم چشم زده قزل آلا با سلامت بالا

دوشنبه ، 30 دی 1398 ، 13:28

به گزارش بانکی دات آی آر محمود بهمنی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع تولید چشم زده و ضرورت خودکفایی در تولید این محصول و وجود تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، موسسه تحقیقات شیلات ایران فعالیت های مختلفی برای رفع مشکل وابستگی به واردات تخم چشم زده قزل آلا در دو مسیر انجام داده است.

وی افزود: یکی از مهم ترین این فعالیت ها، تولید ماهی قزل آلای ماهی SPF است که این مهم در مرکز ماهیان سردرآبی تنکابن به انجام رسیده است؛ با تولید این ماهیان دارای سلامت بالا می توانیم بخشی از تولید چشم زده ماهی قزل آلا را در کشور تولید کنیم.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با تاکید بر اینکه مسئولیت این موسسه تولید دانش فنی است ادامه داد: اکنون در مرکز تحقیقاتی تنکابن به دانش فنی تولید تخم چشم زده با سلامت بالا دست یافته ایم و این مهم به اتحادیه های ماهیان سردآبی و فعالان این بخش اعلام شده است. وی تصریح کرد: تولید ماهیان دارای سلامت بالا، بعد از 4 سال تحقیقات در تیر ماه سال جاری با حضور ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد و اکنون تولید فاز دوم آن شروع شده است و آمادگی واگذاری این دانش فنی به بخش خصوصی وجود دارد.

► سهمیه بنزین بهمن‌ماه امشب واریز می‌شود
تحریم مانع شکل‌گیری ابرتورم شد ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر
بنر