برنامه‌ریزی برای تولید ۱۲ میلیون تن فولاد در سیرجان

شنبه ، 5 بهمن 1398 ، 14:46

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از گسترش نیوز، علی عباسلو - مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان در جریان نمایشگاه سیمکس گفت: کرمان و سیرجان از ظرفیت‌های بالایی از نظر سرمایه و نیروی انسانی بالایی برخوردار است. سیرجان به دلیل موقعیت جغرافیایی با داشتن دو مجموعه گل‌گهر و صنایع مس ایران از ظرفیت بالایی در خاورمیانه برخوردار است. عباسلو افزود: در سیرجان از استخراج سنگ اهن تا تولید شمش فولادی توسط نوار نقاله انجام می‌شود.

وی در ادامه از افرادی که توانایی دارند دعوت کرد تا در بومی‌سازی محصولات با ما همکاری کنند. عباسلو ادامه داد: خوشبختانه زیرساخت‌های ما از جمله حمل‌ونقل هوایی و ریلی آماده است. هیچ گونه مانعی برای رشد و توسعه در زمینه صنایع پایین‌دست وجود ندارد. از دوستانی که به نمایشگاه تشریف آوردند و شرکت کردند خواهش میکنم سیرجان و استان کرمان را با این دید ببینند که ۱۲ میلیون تن برنامه‌ریزی تولید فولاد در این استان انجام شده است و بخش بیشتر این ۱۲ میلیون تن یا در مرحله بهره‌برداری قرار دارد و یا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

وی افزود: خوشبختانه ما در شرکت جهان فولاد توانستیم از دانش و تجربه برادران فولادیمان در صنایع مبارکه و خوزستان استفاده کنیم و بدون حضور کارشناسان خارجی کارخانه را راه‌اندازی کنیم و به ظرفیت نهایی برسیم. عباسلو ادامه داد: ما اعلام آمادگی می‌کنیم که جهان فولاد به عنوان یک پایلوت ساخت داخلی در بخش آهن اسفنجی و تولید میل‌گرد و بریکت‌سازی با عزیزانی که درخواست داشته باشند می‌تواند همکاری کند.

► نحوه محاسبه مالیات لاکچری‌نشینان اعلام شد
۲۳ طرح توسعه‌ای پتروشیمی در منطقه عسلویه راه‌اندازی می‌شود ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر