بنر

ماهیگیران به سایت‌های غیراخلاقی هدایت شدند

چهارشنبه ، 26 آبان 1400 ، 14:32
در یکی ازحملات سایبری اخیر، بازدیدکنندگان وب‌سایت بزرگترین تولیدکننده تجهیزات ماهیگیری در بریتانیا به یک وب‌سایت پرنوگرافی مستقر در کانادا هدایت شدند.

چند روز گذشته مشخص شد که مهاجمان سایبری سایت شرکت Angling Direct را هک کرده و تغییر مسیری را اجرا کرده اند که خریدارانی که درجستجوی تجهیزات ماهیگیری بودند به وب سایت‌های پرنوگرافی فرستاده است.

مجرمان سایبری همچنین حساب توییتر Angling Direct را هک کردند تا پیامی را منتشر کنند که درآن به دروغ ادعا کردند که این شرکت توسط MindGeek، شرکت پشتیبان سایت‌های پورن خریداری شده است. در این توییت آمده است: «داده‌های شما قبلاً منتقل شده‌اند و حساب شما برای یک دوره یک ساله در دسترس خواهد بود». "با ایمیل ما ثبت نام کنید و به طور خودکار حق بیمه به شما اختصاص داده خواهد شد."

اگرچه در این حمله سایبری هیچ تقاضای باج عمومی صورت نگرفت، اما این پیام حاوی پیشنهادی برای بازگرداندن «اطلاعات و دسترسی» به Angling Direct به همراه یک آدرس ایمیل بود. در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد، Angling Direct گفت: "هیئت مدیره متخصصان امنیت سایبری را منصوب کرده است که تحقیقات آن‌ها برای مشخص کردن آنچه اتفاق افتاده در حال انجام است."

این شرکت گفت که داده‌های مالی مشتریان را ذخیره نمی کند و تراکنش‌هایی که از طریق وب سایت انجام می شود توسط اشخاص ثالث پردازش می شود. در بیانیه‌ای، این شرکت گفت: "ما مراقب تعهدات خود در مورد داده‌های کاربران هستیم. هنوز برای تصمیم گیری درباره تأثیر این حادثه بر داده‌های شخصی خیلی زود است.» نکته مهم این است که شرکت هیچ گونه اطلاعات مالی مشتری را در اختیار ندارد، زیرا معاملات وب سایت ما توسط اشخاص ثالث انجام می شود. روز چهارشنبه،شرکت Angling Direct گفت که کنترل وب سایت و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود را دوباره به دست گرفته است.

یکی از سخنگویان شرکت گفت: "این شرکت به نظارت بسیار دقیق محیط آنلاین خود ادامه می دهد و تقویت های اضافی را در مجموعه اقدامات امنیتی خود اعمال کرده است." شرکت Angling Direct در سال 1986 تاسیس شد و دارای 39 فروشگاه در سراسر انگلستان است.

► انتخاب باتری مناسب خودرو
سود تضمینی و بیشتر از بانک با خرید و سرمایه‌گذاری در صندوق‌های با درآمد ثابت ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر