لبنان هم به تحریم کنندگان می پیوندد

پنجشنبه ، 18 شهریور 1389 ، 08:48

 

رییس بانک مرکزی لبنان می گوید که این کشور باید مطمئن شود که در مراودات بانکی با ایران  تحریم های اعمالی شورای امنیت ، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نقض نمی شوند .

به گزارش  بانکی دات آی آر به نقل ازعصر ایران  بلومبرگ مدعی شد: " ریاض سلامه " رییس بانک مرکزی لبنان روز گذشته در سخنانی در بیروت با اشاره به تحریم های اعمالی شورای امنیت ، آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران گفت : " بانک های لبنانی باید تحریم های سخت تر شورای امنیت ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه ایران را به مورد اجرا بگذارند .

این مقام اقتصادی لبنانی گفت : " بانک های لبنانی باید بر در چارچوب منافع خود عمل کرده و مطمئن باشند که عملیات های بانکی آنها قوانین بین المللی را نقض نمی کند ."

 

 

وی افزود : " قطعنامه اخیر تحریم ایران بسیار روشن است و ما به آن احترام خواهیم گذاشت  و از اجرای کامل آن اطمینان حاصل خواهیم کرد .

ریاض سلامه خاطر نشان کرد : " بانک های لبنانی از لیست افراد و موسسات تحریم شده ایران آگاهی دارند و وظیفه دارند که در چارچوب قوانین بین المللی تحریم های ایران را به مورد اجرا بگذارند .

"استوارت لوی" معاون وزیر خزانه داری آمریکا در اواخر ماه گذشته میلادی برای راضی کردن مقامات لبنانی به پیوستن به تحریم های مالی و بانکی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران به بیروت سفر کرده بود .

این مقام آمریکایی  در دیدار با سلامه و دیگر مقامات اقتصادی لبنان از آنان خواسته است تا به کمپین حمایت از تحریم های ایران بپیوندند . رییس بانک مرکزی لبنان در اظهارات روز گذشته خود به جزییات دیداراخیر خود با معاون وزیر خزانه داری آمریکا اشاره ای نکرده است .

رییس بانک مرکزی لبنان از بانک صادرات ایران به عنوان بزرگ ترین بانک ایرانی حاضر در لبنان نام برد و اعلام کرد که این بانک از سوی بانک های لبنانی مورد تحریم قرار خواهد گرفت . بانک صادرات که سابقه حضور 47 ساله در لبنان دارد بزرگ ترین بانک فعال ایرانی در این کشور محسوب می شود که 6 شعبه فعال در لبنان دارد .

همچنین بر اساس تحریم های پیش بینی شده بانک مرکزی لبنان علیه ایران ، 10 بانک اول  لبنانی که دارای بیشترین مرادوات مالی با ایران از معامله با ایران منع شده اند .

لبنان که یکی از اعضای غیر دایم شورای امنیت ملل متحد است به قطعنامه تحریمی اخیر این شورا علیه ایران ( قطعنامه 1929) رای ممتنع داد .

خبرهای منتخب بانکی دات آی آر :

*=======================*

تصویر جالب/ نحوه ایستادن یک هم وطن در بانک!

گزارش تصویری / مسافران سرگردان اروپایی(3)

تهران, شهر بانک ها!

پدر فقیر برنده قرعه کشی بزرگ شد

عکس / تاثیر آتشفشان ایسلند بر گردشگری در نیویورک!

آمار تکان دهنده از فساد اخلاقی در نهادها مالی امریکا

اولین کارمندان بانک ایرانی چه شکلی بودن؟

نمایشگاه "رویاها به واقعیت تبدیل می شوند" در چین

جشن آب در اوکراین + عکسهای جالب

تصویر/مخابرات:قبض خود را در بانک تجارت پرداخت نکنید!

ریش داشته باشی، در صف بانک نمی‌ایستی!

تصویر/بانکداری الکترونیک به نوین ترین شیوه!

گزارش تصویری/گزارشی دیدنی از بانک های مرکزی جهان

روش تبلیغاتی نایک در هنگام بحران

بدترین فجایع فناوری در طول تاریخ!

کشوری که هیچ بانکی ندارد ...

15 اثر بی نظیر معماری جهان(2)

اولین دانشگاه همبرگر مک دونالد در چین!

► تصاویر سه بعدی در خدمت رانندگی یا در خدمت تصادف ؟
37 میلیون دلار ، هزینه ی خرید گل ! ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر