چگونه خوشبخترین موجود زمین باشم؟

پنجشنبه ، 28 بهمن 1389 ، 13:18

 

معنای خوشبختی برای آدم های مختلف متفاوت است و برای رسیدن به خوشبختی به تعداد تمام آدم های  روی کره زمین راه حل وجود دارد اما رسانه ها و نویسندگان کتابهای پرفروش می خواهند به ما القا کنند که برای تمام افراد بشر میتوان یک نسخه پیچید.

همه ما موجودات منحصر به فردی هستیم این یکی از دلایلی است که باعث می شود به تعداد آدم های زمین راه برای شادی و خوشبختی وجود داشته باشد.

اما یک وجه مشترک برای تمام ما انسانها اینست که تمام عمر به دنبالش هستیم .هر روز و هر شب برای داشتنش تلاش می کنیم و اوقات شیرینمان را برای خوشبختی که در آینده قرار است بدست بیاوریم هدر می دهیم بدون اینکه خوشبتختی را بیابیم.

به این ضرب المثل دقت کنید :خدا جامه ميدهد كو اندام ؟ نان ميدهد كو دندان ؟

به نظر من این ضرب المثل نمونه بارز تلاش های بی ثمر بشر برای گوهری است که هر روز و همیشه در دستان ما قرار دارد

پس خوشبخت ترین موجود جهان همین الان باور کن که جهان در دست توست و مختاری که به هر روشی دوست می داری با آن زندگی کنی.

برای درک بهتر تفاوت نگرش افراد بشر به خوشبختی جملات چند تن از افراد برجسته را در خصوص خوشبختی می آورم به امید این که شما هم راه منحصر به فرد خودت را بیابید.

 

جملات زیبا در خصوص خوشبختی

 

آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از آنچه هستند تصور میکند.(مونتسکیو)


خوشبخت کسی است که راه قدردانی خدمت دیگران را بلد است و شادی دیگران را به قدر شادی خود حس میکند. (گوته)


خوشبختی هر روز یکبار در منزل را میزند ولی بدبختانه صاحب خانه در آن موقع در منزل همسایه است و صدای در را نمیشنود. (برناردشاو)


من دریافته ام که انسانی هر اندازه که مصمم به خوشبخت زیستن باشد همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگی خواهد کرد. (آبراهام لینکلن)


برای نیل به خوشبختی هیچ راهی خطاتر از لذت طلبی و کوشش برای درک عیش و نوش و خوشی های عالم نیست. (آرتور شوپنهاور)غنچه خوشبختی در جای تاریک و بی صدا و گودی پنهان است که بسیار نزدیک به ماست ولی ما کمتر از آنجا می گذریم وآن دل خود ماست. (موریس متر لینگ)


خوشبختی یگانه چیزی است که می توانیم بی اینکه خود داشته باشیم دیگران را از آن بر خوردار کنیم. (کارمن سیلوا)خوشبخت کسی است که دم را غنیمت میشمارد و به خود میگوید من امروز خوشم تا فردا چه پیش اید. (درایدن)بسیاری از مردم خوشبختی را می جویند مانند کسی که کلاه خود را که روی سرش می باشد می جوید. (لناو)انسان در آغوش خوشبختی خوشبختی را جستجو میکند. (دشتی)بشر به خوشبختی خیلی زود عادت میکند و چون خیلی زود عادت میکند خیلی زود هم فراموش میکند که خوشبخت است. (آندره موروا)یکی از راههای خوشبختی این است که شخص نسبت به کوچکترین نعمتها شکر گذار باشد. (هرشل)این قانون طبیعت است که هیچ کس به تنهایی نمی تواند خوشبخت باشد بلکه خوشبختی و سعادت را باید در سعادت و خوشبختی دیگران جستجو کرد. (ویلیام شکسپیر)
به دست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای به دست آوردن ان تلاش نمی کنیم خوشبختی است. (لوسیا)انسان برای خوشبختی خلق شده و خوشبختی از راه کار مفید حاصل میشود.      (ساموئل اسمایلز)  اگر به عقب نگاه نکنید ممکن است خوشبختی را که رو به سوی شما دارد از دست بدهید. (ساچل پیچ)خوشبختی چیزی نیست که آن را حس کنیم فقط باید آن را به یاد بیاوریم. (اسکار وایلد)

پربازدیدترین اخبار بانکی:

==============

 

► استخدام تکنسین یا مهندس عمران
بامداد امروز يارانه نقدي مرحله دوم واريز شد ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر