سرمایه گذار کنیایی مسکن مهر ایرانی از آب درآمد!

يكشنبه ، 15 اسفند 1389 ، 16:01

 

سفر یکروزه محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور به شهرستان ماهشهر برای شرکت کردن همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری پتروشیمی و افتتاح چند طرح عمرانی با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش بانکی دات آی آر رحیمی که برای شرکت در همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در صنایع پائین دستی پتروشیمی در خوزستان در یک سفر یکروزه به ماهشهر آمده بود به علت گرد وغبار شدید با تاخیر به این شهر رسید به همین دلیل این همایش نیز با تاخیر آغاز شد.

قرار بود هواپیمای حامل معاون اول رئیس جمهور، وزیر نفت و برخی معاونان وزرا در ماهشهر به زمین بنشیند ولی به علت شرایط نامساعد جوی ناشی از پدیده گرد و غبار به ناچار در شهرستان اهواز به زمین نشست.

به علت گرد و غبار حدود 100 نفر از سرمایه گذاران داخلی و خارجی که قصد حضور در این همایش را داشتند موفق به این کار نشدند تا همایشی که لقب بین المللی را یدک می کشید بدون حضور چهره های خارجی برگزار شود.

مدیرعامل پتروشیمی در سخنرانی خود از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد که بانکهای داخلی را به سمت سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی و پرداخت تسهیلات به خریداران محصولات پتروشیمی ترغیب کند.

رحیمی در سخنرانی خود گفت که معمولا هرجا اسمی از سرمایه گذاری باشد من هم حضور پیدا می کنم چرا که به این امر علاقه فراوان دارم اما اگر امروز به نسخه ای شفابخش برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی دست پیدا نکنیم ما تنها خودمان را برای حضور در این مراسم اذیت کرده ایم.

اما شوخی ها و انتقادات معاون اول رئیس جمهور با بهروز علیشیری معاون سرمایه گذاری خارجی وزیر اقتصاد و دارایی از نکات جالب این همایش بود جایی که رحیمی در اعتراض به عملکرد علیشیری در دعوت از سرمایه گذار خارجی برای همایش گفت: انتظار داشتیم آقای علیشیری از تمام  دنیا برای این همایش سرمایه گذار دعوت کند ولی وی به هیچ وجه موفق عمل نکرد. وی همچنین گفت: من به آقای علیشیری ارادت دارم ولی وی در این همایش از جانب من تحریم است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به بهروز علیشیری گفت: اگر تا سال آینده سه میلیارد دلار برای خوزستان سرمایه خارجی جذب کند به وی مدال لیاقت اعطا می کند.

رحیمی همچنین به وزارت صنایع تا پایان اسفند مهلت داد که دست دلالها را از بازار صنایع کوتاه کند درغیر این صورت تصمیماتی جدی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد. وی همچنین دلالی را بازار شیطان و کسانیکه از آن جلوگیری نمی کنند را عوامل شیطان معرفی کرد.

وی دیوان سالاری کهنه را یکی از مشکلات اقتصاد ایران عنوان و از معطلی بیش از حد سرمایه گذران برای اجرای طرحهای خود انتقاد کرد.

همچنین بعد از این مراسم معاون اول رئیس جمهور به سمت اداره کل بنادر و کشتیرانی خوزستان در بندر امام خیمنی(ره) رفت و از رایلا اودینگا نخست وزیر کشور کنیا در محل این اداره استقبال رسمی کرد که البته این مراسم برای افراد حاضر که بی شک همه برای اولین بار چنین مراسمی را دیده بودند فوق العاده جالب توجه بود.

جلوگیری از ورود افراد به محل مذاکره معاون اول رئیس جمهور و نخست وزیر کنیا در هتل به گونه ای بود که حتی آموس کیمونیا وزیر کشور کنیا هم اجازه ورود به محل را پیدا نکرد که البته با وساطت برخی ها به این مراسم راه پیدا کرد.

محمد جعفر سرمایه گذار کنیایی ساخت بزرگترین پایانه غلات خاورمیانه در بندرامام (ره) با گفتن اشهدا ان علیا ولی الله همه حاضران را به وجد آورد. وی گفت من در سه بندر بزرگ کشور آرژانتین سرمایه گذاری کرده ام ولی این بار به ایران آمدم به خاطر اینکه ایران کشور امام زمان(عج) است.

این سرمایه گذار همچنین اصلیت خود را ایرانی معرفی کرد و گفت: من اصالتا اهل شیراز هستم. وی همچنین گفت به امام خمینی(ره) احترام فراوانی قائل هستم و قصد دارم بعد از اینجا به زیارت مرقد وی بروم.

بعد از مراسم کلنگ زنی بزرگترین پایانه غلات خاورمیانه، معاون اول رئیس جمهور به اتفاق نخست وزیر کنیا از بندرامام(ره) به ماهشهر رفتند و پروژه 259 واحدی تعاونی مسکن مهر نیروی دریایی سپاه را افتتاح کردند. برخی از کارکنان نهادهای متولی طرح مسکن مهر با شوخی می گفتند: "ما برای این طرح جان کندیم آن وقت نخست وزیر کنیا آن را افتتاح می کند".

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تعریفی بی سابقه از از علی نیکزاد وزیر مسکن در تسریع اجرای طرح مسکن مهر گفت: در طول دوران بعد از انقلاب وی با کفایت ترین وزیر ایران بوده است.

منبع:مهر

منتخب اخبار بانکی دات آی آر

=================

► کلیدهای موفقیت / جلسه بیست و چهارم/ هفتمیین کلید طلایی ؛ رهایی از دلبستگی و وابستگی !
دستگاه های خودپردازی که بدون پشتوانه پول دادند ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر