بنر

مرد وام مسکن ایران, با رکورد 48 وام

دوشنبه ، 7 شهریور 1390 ، 09:52

در حالی من و شما برای دریافت وام بانکی باید به این و آن التماس کنیم که در جدیدترین شگرد، فردی با همکاری عوامل شعبه یکی از بانکهای خصوصی کشور موفق شده است 47 فقره وام مسکن به مبلغ بیش از 80 میلیارد ریال دریافت کند.

شعبه یک بانک خصوصی در تهران اثبات کرده است که می توان عنوانی نظیر "وام‌خوار" را در ادبیات اقتصادی کشورمان گنجاند، چراکه این شعبه بانکی در سالهای 85 و 86 به فردی به نام "ک - ش" 47 فقره وام مسکن اعطا کرده که بر روی 30 فقره از آنها، وام دیگری به صورت مازاد اختصاص یافته است.

بررسی لیست مستند 47 فقره وام مسکن این فرد نشان می دهد که مجموع ارزش این وامها به بیش از 80 میلیارد ریال رسیده است.

شعبه ای که اینگونه دست و دلبازانه وام اعطا کرده، یکی از اولین شعب بانکداری خصوصی در ایران است. وامهای اعطایی این بانک خصوصی به "ک - ش" در ازای در رهن گرفتن تعدادی پلاک ثبتی انجام شده است. این فرد بیشتر وامها را به صفت حقیقی دریافت کرده و برخی از آنها نیز به نام یک شرکت به مدیرعاملی وی اعطا شده است.

لیست برخی از 47  فقره وام مسکن این فرد, دریافتی از یکی از بانکهای خصوصی کشور به شرح ذیل است:

 
البته باید توجه داشت که این فرد موفق شده است تنها در دو سال حداقل 9 فقره وام در مجموع به مبلغ 50 میلیارد ریال از این بانک خصوصی دریافت کند که شش فقره از این وامها - در مجموع به مبلغ 30 میلیارد ریال- را "یک‌روزه" اخذ کرده است و این هم در نظام بانکی ایران رکورد کم نظیری محسوب می‌شود.

در همین حال، گزارش حاکی از آن است که این فرد در بازپرداخت وامها نیز مشتری خوبی نبوده و با بدهی کلان معوق بانکی مواجه است. به اذعان دست اندرکاران این بانک خصوصی، ترتیب وامهایی که "ک - ش" موفق به دریافت آنها شده است، معمول نیست.

به زودی جزئیات بیشتری از پشت پرده مرد وام مسکن ایران منتشر خواهد شد.

برگرفته از مهر

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► استخدام شركت مهندسين مشاور معتبر در بندرعباس و شمال کشور(تا 29 شهریور 90)
دعوت به همکاری فرمانداري شهرستان مشهد برای سرشماری(تا 10 شهریور 90) ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر