بنر

جذب 7500 نیرو در یگان سازمان حفاظت جنگل ها

سه شنبه ، 19 دی 1391 ، 13:30

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از جذب 7500 نفر نیرو در سال آینده در صورت اخذ مجوز از معاونت ریاست جمهوری خبر داد و گفت: به دلیل کمبود نیرو تشکیل پرونده‌های تخلفات منابع طبیعی کند شده است.


قااسم سبزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: اگر مجوزهای لازم از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ی انسانی ریاست جمهوری اخذ شود با توجه به کمبود نیروی حفاظت، یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها 7500 نفر به صورت رسمی استخدام می‌شوند.
وی با بیان این‌که به دلیل بازنشستگی و کسری بودجه هر ساله پنج تا 10 درصد از نیروهای سازمان جنگل‌ها کاهش می‌یابد افزود: براساس ساختار تشکیلات یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری که از سال 84 به تصویب رسید، 7500 نفر نیرو برای به کارگیری در حوزه‌های دفتری و گشت‌های میدانی در استان‌های سراسر کشور جذب می‌شوند.


فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به این‌که نیروهای جذب‌شده به صورت رسمی استخدام می‌شوند گفت: تنها پنج درصد از نیروهای جذب شده در امور دفتری مشغول به کار می‌شوند و مابقی آن‌ها در حوزه گشت‌های میدانی فعالیت می‌کنند.


کند شدن تشکیل پرونده‌های تخلفات منابع طبیعی به دلیل کمبود نیرو


به گفته سبز‌علی حدود 3000 نفر از نیروهای قراردادی و پیمانی یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها در این طرح به صورت رسمی استخدام خواهند شد.
وی با اشاره به کاهش حدود چهار درصدی تشکیل پرونده‌ تخریب و تصرف اراضی نسبت به سال گذشته گفت: کمبود نیرو در یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها باعث کند شدن تشکیل پرونده‌های تخلفات منابع طبیعی شده که امید می‌رود پس از اخذ مجوز جذب نیرو، زیرساخت‌های لازم مانند فضای فیزیکی و امکانات مورد نیاز تقویت شود.

تازه ترین اخبار استخدامی

► اعلام نتایج آزمون شهرداری تا هفته آینده
دولت اختیارات استخدام نیروی انسانی را به استانداران واگذار کرده است ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر