تازه‌ ترین خبرها از حداقل مزد 92

دوشنبه ، 21 اسفند 1391 ، 14:45

 

یک مقام مسئول کارفرمایی از موافقت کارفرمایان با افزایش 20 تا 25 درصدی حداقل مزد در نشست امروز شورای عالی کار و احتمال تصویب آن در جلسه عصر دوشنبه خبر داد و در عین حال یک مقام کارگری نیز گفت: نظر کارگران افزایش 30 درصدی مزد است.

چهارمین نشست شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده از صبح امروز در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و با اینکه مباحث و گفتگوهای زیادی برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده مطرح شد، اما نتیجه گیری نهایی به نشست عصر امروز دوشنبه موکول شد.

این مقام کارفرمایی عضو شورای عالی کار  با بیان اینکه نظر کارفرمایان همان افزایش 20 تا 25 درصدی حداقل دستمزد مطرح شده از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که صبح امروز مطرح شد، گفت: در نشست بعدازظهر افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران رقمی بین 20 تا 25 درصد قطعی و اعلام می‌شود.

وی در عین حال بیان داشت: دولت باید تلاش کند تا با رفع مشکلات و موانع تولید، معیشت کارگران را تقویت کند و هم کارگران و کارفرمایان باید تلاش داشته باشند تا در این دوره خاص و ویژه که کشور دچار برخی مسائل تحریم و مشکلات تولید است، را پشت سر بگذارد.

در عین حال یک مقام کارگری عضو شورای عالی کار با بیان اینکه در نشست امروز دوشنبه ، نمایندگان کارگران به دنبال تحقق افزایش حداقل دستمزد سال آینده به میزان نرخ تورم و یا به عبارتی افزایش 30 درصدی دستمزد هستند، گفت: اجرای دقیق ماده 41 قانون کار که به نرخ تورم و سبد معیشت کارگران توجه دارد، مورد درخواست و نظر نمایندگان کارگران قرار گرفت.

مهر

تازه ترین اخبار استخدامی

► استخدام ۳۰۰ نفر در بهزیستی فارس
استخدام منابع طبیعی استان خوزستان ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر