حرکت در مسیر بانکداری دیجیتال اجتناب‌‌ناپذیر است

يكشنبه ، 3 آذر 1398 ، 12:30
معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد گفت: حرکت در مسیر بانکداری دیجیتال اجتناب‌‌ناپذیر است و اگر در این مسیر قدم برنداریم در دنیای رقابت با مشکل مواجه خواهیم شد.

به گزارش بانکی به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، عباس معمارنژاد در نشست هم‌اندیشی پیشرفت نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران که با حضور کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌ها، مدیرعامل بانک صادرات ایران، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان و مدیران این بانک در برج سپهر برگزار شد، با بیان اینکه در مطالعات صورت گرفته، اولویت کسب و کار ٢٦٠ بانک در دنیا مورد ارزیابی قرار گرفته که ٨٠ درصد آنها اجرای برنامه تحول دیجیتال را مهم‌ترین برنامه خود عنوان کرده‌اند، تاکید کرد: این مطالعات نشان می‌دهد که تلاش‌های صورت گرفته برای تحول بانکداری دیجیتال در کشور مسیر درستی است و حرکت در این مسیر اجتناب‌‌ناپذیر است بانک‌های ما نیز باید در این مسیر قدم بردارند درغیر این‌صورت در دنیای رقابت با مشکل مواجه خواهند شد.
وی افزود: ٦٢ درصد این بانک‌ها تا سال ٢٠٢٠ در بحث تحول دیجیتال به بلوغ خواهند رسید. بانکداری دیجیتال به دلیل پویایی قابل پیش‌بینی نیست و بانک‌ها باید مرتباً خود را در آینده با آن تطبیق دهند.
 وی اظهار کرد: مدل‌های کسب و کار، فرآیندها و نیروی‌انسانی در این مسیر با نیازمندی‌های جامعه تطابق خواهد یافت و تولیدات بانک‌ها با مدل نگاه از بیرون به درون، بر اساس نیازسنجی‌های مشتریان شکل خواهد گرفت از این رو آماده‌سازی و فرهنگ‌سازی در این مسیر نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز در این نشست بر اجرای بانکداری دیجیتال تاکید کرد و گفت: همه مدیران بانک صادرات ایران برای اجرایی کردن بانکداری دیجیتال اتفاق‌نظر دارند. بدیهی است که تنها با سخت‌افزار و فناوری نمی‌توان به اهداف بانکداری دیجیتال دست یافت و در این راستا به دنبال این هستیم تا با یک ابرتئوری به سمت دیجیتالیزه شدن پیش برویم.
حجت‌اله صیدی تاکید کرد: بین اهداف بانک صادرات ایران و اجرای برنامه تحول بانکداری دیجیتال هم‌راستایی وجود دارد و تلاش داریم تا در رسیدن به اهداف، بانکداری دیجیتال را به خدمت بگیریم.
 در این نشست کارشناسان و مدیران بانک صادرات ایران اهم فعالیت‌های انجام شده در مسیر تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران را ارائه کردند.


► خرید شارژ سیمکارت با همراه بانک تجارت و جایزه 3 میلیاردی!
رمز دوم پویا درکارت بانک توسعه صادرات فعال می شود ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

با اپلیکیشن 60 برنده باشید!


با توجه به الزام بانک مرکزی به استفاده از رمزهای پویا از ابتدای دی ماه و همچنین احتمال بروز کلاهبرداری از طریق «فیشینگ» یا سرقت اطلاعات حساب های بانکی در بستر اینترنت، می توانید با...


با توجه به الزام بانک مرکزی به استفاده از رمزهای پویا از ابتدای دی ماه و همچنین احتمال بروز کلاهبرداری از طریق «فیشینگ» یا سرقت اطلاعات حساب های بانکی در بستر اینترنت، می توانید با نصب اپلیکیشن 60 بانک ملی ایران تا قبل از پایان آذرماه ، علاوه بر دریافت رمز یکبار مصرف اول یا دوم برای کارت بانکی خود در هر 60 ثانیه، یکی از 60 برنده جوایز قرعه کشی آن باشید.

به گزارش بانکی به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دارندگان رمز دوم کارت های بانکی از ابتدای دی ماه ملزم به استفاده از رمزهای پویا هستند و بانک ملی ایران به منظور پاسخگویی به این نیاز و همچنین درجهت حفظ امنیت حساب ها و حقوق مشتریان و ایمن سازی تراکنش های بانکی، اپلیکیشن 60 را در اختیار مشتریان قرار داده است.

اپلیکیشن 60، ابزاری برای تولید رمز یکبار مصرف در بستر گوشی تلفن همراه است که کاربران می توانند با نصب آن تا پایان آذرماه علاوه بر استفاده از قابلیت ها و خدمات متنوع، در قرعه کشی 60 جایزه دو میلیون تومانی شرکت کنند.

لازم به ذکر است، با توجه به الزام استفاده از رمزهای پویا و همچنین افزایش استقبال کاربران برای نصب اپلیکیشن 60 با نزدیک شدن به زمانبندی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، توصیه می شود تا مشتریان عزیز فرآیند نصب این اپلیکیشن را برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی به روزهای پایان ماه موکول نکنند و در اسرع وقت اقدام نمایند.

فعال سازی برنامه ی رمز یکبار مصرف 60  صرفا از طریق دانلود از سایت رسمی بانک به آدرس bmi.ir صورت گرفته و کاربرانی که در فرآیند نصب نیازمند راهنمایی بیشتری هستند، می توانند به شعب بانک ملی ایران مراجعه کنند.

همچنین بانک ملی ایران به زودی پایگاه هایی را در سراسر کشور معرفی می کند تا مشتریان و کاربران بتوانند پاسخ سوالات خود را از طریق کارشناسان بانکی دریافت ,  و به صورت حضوری اقدام به نصب و فعال سازی اپلیکیشن کنند.

شایان ذکر است، علاوه بر دارندگان گوشی های هوشمند، امکان استفاده از رمزهای یکبارمصرف برای مشتریان فاقد گوشی های همراه هوشمند نیز از طریق کد دستوری #۶۰*۷۳۷*  فراهم است و روش گام به گام  فعال سازی هر دو روش دریافت رمز یکبارمصرف در سایت این بانک به آدرس www.bmi.ir   قابل دسترسی می باشد.


بنر
بنر