بنر

تسهیلات فرا بانک ملت؛ غیرحضوری و بدون ضامن

دوشنبه ، 24 شهریور 1399 ، 13:28

در راستای توسعه ارائه خدمات بانکی غیرحضوری، بانک ملت اقدام به اختصاص وام با نیاز به کمترین حضور در شعب کرده، وامی که ضامن هم نمی‌خواهد.

چند ماهی می‌شود که سامانه پرداخت غیرحضوری تسهیلات فرا بانک ملت راه‌اندازی شده و مشتریان می‌توانند با استفاده از این سامانه، تسهیلات موردنیاز خود را بدون نیاز به مراجعه مکرر به شعب دریافت کنند. در این سامانه افراد حقیقی بر اساس اطلاعات موجود در نظام پولی و بانکی کشور به‌صورت آنلاین اعتبارسنجی و رتبه‌بندی می‌شوند و بر اساس آن رتبه تسهیلات پیشنهادی را بدون وثیقه و ضامن دریافت می‌کنند. این رتبه از طریق سامانه شرکت رتبه‌بندی اعتباری ایران به دست می‌آید، نهادی فرا بانکی که همه بانک‌ها در آن سهام‌دارند و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت دارد. این سامانه داده‌های خود را از همه بانک‌ها می‌گیرد و بر اساس این داده‌ها به مشتریان بانک‌ها امتیاز می‌دهد و بدین گونه مشتریان را از پر ریسک تا کم ریسک تقسیم‌بندی می‌کند. تسهیلات بدون ضامن بانک ملت به رتبه‌های برتر این سامانه و افراد کم ریسک تعلق می‌گیرد.


دریافت تسهیلات نیاز به ضامن ندارد

ضمانت وام‌ها براساس رفتارشناسی متقاضی صورت می‌گیرد و منابع هیچ تاثیری در تخصیص این وام ندارد و تنها ملاک، عملکرد مشتری در بازپرداخت وام‌ها در دو سال گذشته است. حتی سفته هم برای ضمانت گرفته نمی‌شود.  


تمام فرآیند درخواست سیستماتیک است

تمام فرآیندهای درخواست تسهیلات به‌صورت سیستماتیک از طریق بانکداری اینترنتی بانک ملت به آدرس ebanking.bankmellat.ir انجام می‌شود. البته بانک ملت مجوز انجام غیرحضوری تمام فرآیند را ندارد و در صورت به تایید رسیدن امضای الکترونیک این بانک می‌تواند فرآیند تسهیلات دهی را به‌طور کامل غیرحضوری انجام ‌دهد. بااین‌حال ثبت درخواست و انجام استعلام‌های موردنیاز به‌صورت مکانیزه و آنلاین و کاملا غیرحضوری انجام می‌شود. هر چند با توجه به الزامات حقوقی و دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اخذ امضا بر روی قرارداد باید به‌صورت حضوری انجام شود که برای این کار مشتری در مرحله پایانی و برای دریافت تسهیلات به شعبه خواهد رفت.


تسهیلات بهان و تابش

سقف تسهیلات بدون وثیقه ۳۰میلیون تومان است، از ابتدای اردیبهشت تاکنون به ۶۰۰ نفر پرداخت‌شده و در ۳ تا ۶ روز پس از تکمیل مستندات به متقاضی داده می‌شود.

این تسهیلات چهار نوع دارد، نخست مرابحه بهان به مبلغ ۳۰میلیون تومان، دوم کارت اعتباری بهان به مبلغ ۲۰میلیون تومان، سوم کارت اعتباری تابش به ارزش ۵۰میلیون تومان و چهارم مرابحه تابش به رقم ۱۰۰میلیون تومان. تخصیص تابش‌ها در قبال سپرده‌گذاری بلندمدت و بهان ها بدون ضامن است. مشتریان رتبه برتر می‌توانند یکی از دو نوع تسهیلات بهان را دریافت کنند (یا مرابحه بهان یا کارت اعتباری بهان). متقاضیان تسهیلات لازم است برای آگاهی از جزئیات بیشتر و ارائه درخواست به سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملت وارد شوند.

مدت بازپرداخت تسهیلات بدون ضامن تا ۶۰ ماه هم می‌تواند طول بکشد و نرخ سود تسهیلات ۱۸درصد است.


► برندگان «همراهی» صاپ یک میلیارد ریال جایزه گرفتند
پرداخت ۲۰ هزار تسهیلات کرونایی با سفته الکترونیک ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر