کلاهبرداری به بهانه استفاده از بسته حمایتی دولت

شنبه ، 12 مرداد 1398 ، 08:10

امروزه کلاهبرداران با استفاده از ترفندهای مختلف اقدام به بدست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد مختلف می کنند که اصطلاحا به آن فیشینگ می گویند.
به گزارش بانکی دات آی آر، در تاریخ 9 مرداد 1398 پیامکی از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی برای عده ای از هموطنان مان ارسال شده است. در این پیامک از فرد خواسته شده تا به منظور استفاده از بسته حمایتی دولت به لینک مشخص شده برود، اطلاعات حساب خود را وارد نماید و مبلغ 2000 تومان بابت صدور کارت واریز کند.همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، لینک مورد نظر در دامنه .ir نیست درصورتی که پایگاه اینترنتی تمام نهادها و ارگان های دولتی در این دامنه تعریف شده اند. این سایت صحت اطلاعات سرپرست خانوار را بررسی نمی کند و مستقیما به صفحه پرداخت متصل می شود.شما با وارد کردن شماره کارت، رمز دوم و CVV2 اطلاعات حساب خود را به راحتی در اختیار کلاهبرداران قرار می دهید.

در تصویر فوق مشاهده می کنید که صفحه پرداخت، دقیقا شبیه به صفحه پرداخت الکترونیک پارسیان  طراحی شده اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که آدرس صفحه پرداخت کاملا متفاوت با صفحه پرداخت الکترونیک بانک پارسیان است (برای اطلاع از آدرس صفحه رسمی پرداخت الکترونیک بانک های مختلف اینجا کلیک کنید).

► کلاهبرداری پیامکی با ارسال آدرس فیشینگ بانکی
کلاهبرداری با شگرد تبلیغ آگهی‌های جعلی وام‌ قرض الحسنه کم بهره ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر