بنر

دریافت وام‌های بی دردسر شگرد جدید مجرمین سایبری

سه شنبه ، 23 مهر 1398 ، 11:52
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه کیش در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری اظهار داشت: با تکراری شدن کلاهبرداری به روش برنده شدن جوایز، مجرمان سایبری به حیله‌ای دیگر متوسل شده‌اند و با حربه دریافت وام‌های بدون دردسر و سریع اقدام به کلاهبرداری می کنند.

به گزارش بانکی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمدرضا رضایی" در تشریح جزئیات این خبر تصریح کرد: با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کاربران فضای مجازی کلاهبرداران نیز همواره به راه و روش های جدید برای کلاهبرداری متوسل شده و در این راستا عده ای نیز به دلایلی همچون ناآگاهی یا طمع، در دام این افراد گرفتار می شوند.

محمدرضا رضایی رئیس پلیس فتا کیش در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در هفته‌های گذشته فردی با مراجعه به پلیس فتا در جزیره کیش مدعی شد که در یکی از شبکه‌های مجازی با تبلیغی در خصوص دریافت وام بدون دردسر و سریع مواجه می شود که به دلیل نیاز مالی و مشکلاتی که در مسیر دریافت وام از بانک ها وجود دارد به این افراد متوسل می شود.
وی افزود: به گفته این فرد به ایشان اعلام شده است که برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی در کمترین زمان نیاز است تا وی مبلغ ۳۰ میلیون تومان به حساب این افراد واریز نماید که پس از واریز مبلغ یاد شده ارتباط با مجرم قطع شده و این فرد مالباخته برای احقاق حق خود به این پلیس مراجعه می نماید.
رئیس پلیس فتا کیش با اشاره به اینکه با تلاش‌های پلیس مجرم شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردید، افزود: پس از استفاده از روش‌های متفاوتی مانند برنده شدن در مسابقات و جشنواره‌ها، یا فروش‌های اینترنتی و استفاده از درگاه‌های تقلبی که با هشدارهای مستمر پلیس این روزها تیر بسیاری از کلاهبرداران  به سنگ خورده، کلاهبرداران فضای مجازی به روش‌های دیگری مانند دریافت وام‌های سریع و بی دردسر در شبکه‌های اجتماعی مجازی متوسل شده‌اند و با فریفتن افراد نیازمند و کسانی که برای دریافت وام از بانک ها در مسیر وامانده اند اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی با هشدار به کاربران فضای مجازی از آنان درخواست کرد تا با افزایش آگاهی در خصوص استفاده از فضای مجازی و توجه به هشدارهای پلیس فتا از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران در امان بمانند.
وی درپایان با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین دریافت نمایند.

► کارتخوان تقلبی را چگونه بشناسیم؟
اطلاعیه روابط عمومی بانک مرکزی در خصوص درگاه‌های جعلی پرداخت ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر