کلاهبرداری حرفه ای با برنامه رسیدساز جعلی

دوشنبه ، 4 آذر 1398 ، 09:32
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگیری شخصی به جرم کلاهبرداری از آگهی دهندگان فروش جنس دست دوم با ترفند ارائه رسید جعلی خبر داد.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت : با مراجعه یکی از شهروندان بندرعباسی و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری، پرونده اولیه تشکیل شد و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: مالباخته در اظهارات خود گفت ، در ابتدا آگهی را با موضوع فروش یک دستگاه تلفن همراه در سایت خرید و فروش کالای دسته دوم درج کردم و پس از مدتی فردی ناشناس  جهت خرید این کالا با من تماس گرفت و طی مذاکرات صورت گرفته با او به توافق برای فروش رسیدم .

سرهنگ افتخاری افزود: شاکی در نهایت ضمن حاضر شدن در محل قرار حاضرشده است و متهم نیز پس از تحویل کالا وجه را به صورت اینترنتی با استفاده از نرم افزارهای انتقال وجه بانکی منتقل کرده است و در آخر با نشان دادن یک رسید پرداخت جعلی اینگونه وانمود می کند که پول را به حساب مالباخته واریز کرده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت : مالباخته غافل از اینکه ممکن است خریدار وجه را واریز نکرده باشد، بدون اخذ موجودی و یا بررسی پیامک بانکی کالا را با تمامی وسایل جانبی به نامبرده تحویل داده و پس از رسیدن به منزل متوجه کلاهبرداری شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت : کارشناسان پلیس فتا پس از جمع آوری مستندات با استفاده از شیوه های تخصصی و پلیسی با هماهنگی مقام قضایی متهم را در محل سکونت خود طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام سایبری اظهار داشت : متهم با رصد سایت های خرید و فروش اجناس دسته دوم با فروشندگان قرار حضوری گذاشته و با همین روش از آنان کلاهبرداری می کرده است که تاکنون در طی سیر مراحل این پرونده ۱۹ فقره شکایت به ثبت رسیده که نامبرده به ۱۵ فقره از آنان اعتراف کرده است.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" خاطر نشان کرد: شهروندان باید مطلع باشند که حتما خدمات پیام کوتاه بانکی حساب خود را فعال کنند و هنگام خرید و فروش هرگونه کالایی از موجودی حساب خود مطمئن شوند و با توجه به دستگیری این کلاهبردار و احتمال وجود کلاهبرداری از این قبیل چنانچه شهروندان با موضوع مشابه برخورد داشته اند به مرکز پلیس فتا استان هرمزگان مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان برهمین اساس آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی را ازاولویت های پلیس فتا برشمرد و به شهروندان توصیه کرد : به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند .


► درگاه ramzepooya.com جعلی است
رمز دوم پویای بانک ها را چطور دریافت کنیم؟ ◄

بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر