بنر

باندهای فیشینگ به دنبال اجاره‌ کارت‌های بانکی شهروندان

چهارشنبه ، 20 آذر 1398 ، 09:32

فرمانده انتظامى شهرستان خواف به شهروندان هشدار داد:مراقب باشند ، باندهای فیشینگ به دنبال اجاره‌ کارت‌های بانکی شهروندان هستند.


سرهنگ علیرضا حسینعلى زاده فرمانده انتظامى شهرستان خواف از توابع خراسان رضوی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانى پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: در پى احضار تعدادى از شهروندان به اتهام مشارکت در برداشت‌هاى غیر مجاز به پلیس فتا این شهرستان، مشخص شد این افراد در برابر دریافت مبالغى اندک، کارت‌هاى عابر بانک خود را در اختیار افرادى ناشناس قرار داده‌اند و بر همین اساس شناسایى این افراد در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وى ادامه داد: با انجام بررسى هاى فنى و پلیسى عامل اصلى اجاره کارت‌هاى بانکی، شناسایى و پس از هماهنگى قضایى متهم به پلیس فتا منتقل گردید.

سرهنگ حسینعلى زاده افزود: متهم که مردى ۳۱ ساله بود در مواجهه با ادله فنى به جرم خود اعتراف و عنوان داشت با وعده کسب درآمد اقدام به اجاره کارت‌هاى بانکى شهروندان نموده و کارت‌هاى بانکى را به فردى ناشناس که در طى یک سفر با وى آشنا شده و در زمینه فیشینگ فعالیت داشته، تحویل مى‌داده است.

این مقام انتظامى خاطر نشان کرد: با توجه به اعترافات متهم، کارشناسان پلیس فتا رد پاى عوامل فیشنگ کار را دنبال نموده و در نهایت دو تن از متهمان اصلى این باند فیشینگ که اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکى و برداشت غیر مجاز از حساب افراد مى‌نمودند با همکارى پلیس فتا شهرستان خواف و توسط کارشناسان پلیس فتا مرکز استان در مشهد شناسایى و دستگیر شدند که هم اکنون در حال طى نمودن مراحل قانونى مى‌باشند.

فرمانده انتظامى شهرستان خواف با اعلام خبر دستگیرى متهمین باند فیشینگ در مشهد در خصوص تعداد و میزان برداشت‌هاى غیرمجاز صورت گرفته نیز گفت: موضوع را دست بررسى و اقدام بوده و به محض حصول، نتیجه نهایى اعلام و اطلاع‌رسانى لازم انجام خواهد شد.

سرهنگ حسینعلى زاده با اشاره به مسئولیت حقوقى شهروندان در رابطه با نگهدارى از اطلاعات حساب بانکى‌شان، خاطر نشان کرد: شهروندان گرامى تحت هیچ شرایطى کارت‌هاى عابر بانک، ‌سیم کارت و همچنین مدارک هویتى از جمله کارت ملی، شناسنامه و ... خود را حتى براى لحظه‌اى در اختیار افراد غیر قرار نداده و به هیچ عنوان فریب افرادى که با وعده کسب درآمد مالى از آنها درخواست اجاره کارت بانکى و یا عنواینى مشابه را دارند را نخورده و موضوع را سریعا به پلیس اعلام کنند.

گفتنى است سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  آماده پاسخگویى به مشکلات شهروندان در حوزه فضاى سایبرى بوده و شهروندان مى‌توانند براى مشاوره و انعکاس دیدگاه‌هاى خود در زمینه فضاى سایبرى به آدرس مذکور مراجعه کنند.► باند بزرگ اسکیمر متلاشی شد
کاهش قابل توجه تهدیدهای سایبری با فعالسازی رمز پویا ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر