بنر

دستگیری کلاهبرداران اسکیمری در پوشش فروشنده دوره گرد

چهارشنبه ، 6 فروردين 1399 ، 09:56
رئیس پلیس فتا استان البرز سرهنگ محمد اقبالی از دستگیری افرادی که در پوشش فروشنده دوره گرد در مناطق مختلف کرج اقدام به کلاهبرداری به شیوه اسکیمری و برداشت از حساب شهروندان می کردند خبر داد.

به گزارش بانکی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمد اقبالی"  در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی دریافت چندین فقره پرونده کلاهبرداری با موضوع برداشت ازحساب در حالی که شکات مدعی بودند کارتشان در نزد خودشان بوده ، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی پرینت برداشت ها  محرز شد که متهم یا متهمان اقدام به خرید طلا کرده و اغلب برداشت ها از یک دستگاه پوز انجام شده است که با تحقیقات تکمیلی، مالک دستگاه پز که برداشت ها از آن انجام شده بود شناسایی شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با اقدامات پلیسی صورت گرفته بر روی سوژه در نهایت محل کار وی که یک کافی نت در پیشاهنگی کرج بود شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ اقبالی افزود:  نامبرده در ابتدا منکر هر گونه جرمی شد اما در نهایت لب به اعتراف گشوده و اذعان داشت که با همدستی یک خانم و آقا به عنوان فروشنده دوره گرد اقدام به فروش میوه در مناطق حصارک و گلشهر کرج کرده و با کپی کارت بانکی شهروندان با دستگاه اسکیمرو از طریق دستگاه پوزی که در کافی نت بود اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب ۲۰ نفر از شهروندان به مبلغ ۳ میلیارد ریال کرده و از طلافروشی های شهر های مختلف استان قزوین اقدام به خرید طلا می کردند .

وی با بیان این که در بازرسی از محل کافی نت تعداد ۲ دستگاه اسکیمر ،۱۰ عدد کارت کپی شده و دستگاه پوز سیار کشف شد گفت: با تحقیقات پلیس گسترده مخفیگاه  ۲ نفر دیگر از متهمان نیز در منطقه گلدشت کرج شناسایی و نامبردگان طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و از آن ها تعداد ۱۹ عدد مهر جعلی کشف شد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با بیان این که تا کنون ۵ نفر از مال باختگان شناسایی شده اند گفت :تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

► توصیه های امنیـتی استفاده از خدمات اینترنت بانک
ارائه رمز اول پویا ، خدمت جدید بانک کشاورزی ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر