بنر

فروشنده سیمکارت جعلی در فضای مجازی دستگیر شد

يكشنبه ، 20 شهریور 1401 ، 14:02

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری مجرم سایبری خبر داد که با فروش سیمکارت به نام دیگران قصد کلاهبرداری از افراد را داشت.


پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر پایش و رصد شبانه روزی فضای مجازی،کارشناسان پلیس فتا با صفحه‌ای مواجه شدند که در آن فردی با تبلیغ خرید و فروش سیمکارت از کاربران فضای مجازی دعوت به همکاری می کرد.


این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به وظایف ذاتی پلیس فتا در برخورد با مجرمان سایبری، کارشناسان این پلیس پس از اخذ دستورات لازم از مقام قضائی بلافاصله رسیدگی به موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.


سرهنگ محمودی بیان داشت: با انجام تحقيقات و بررسی های فنی و دقیق صورت گرفته توسط افسران سایبری فردی که اقدام به تبلیغ خرید و فروش سیمکارت به هویت دیگران می نمود، در یکی از شبکه های اجتماعی فعالیت داشت مورد شناسایی قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع تیمی از افسران سایبری به محل شناسایی شده اعزام شدند و مجرم را در حین معامله سیمکارت دستگیر کردند.


این مقام سایبری افزود: پس از دستگیری متهم و انتقال وی به مقر پلیس  مشخص گردید این فرد چند سیمکارت به هویت پدر خود را نیز با مبلغ چندیدن برابر به دیگران بفروش رسانده بود که با آگاهی و هوشیاری کارشناسان پلیس فتا بدون اینکه گستردگی جغرافیایی جرم اتفاق بیافتد گرفتار قانون شد.


وی تصریح کرد: متهم پس از دستگیری و ابراز ندامت و قبول اشتباهات خود علت و انگیزه خود از این کار را کسب درآمد عنوان نمود که پس از تکمیل تحقیقات وی به همراه پرونده جهت پاسخگویی به قانون و جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا انتقال داده شد.


سرهنگ محسن محمودی  به هموطنان هشدار داد:  پلیس و دستگاه قضائی به جد و قاطعیت با  مجرمانی که از هویت دیگران  سوء استفاده می کنند،  برخورد خواهد کرد.


رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : حتما نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارتهای بانکی را جدی گرفته و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا باشماره تماس 096380 به مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

► اغفال هموطنان با ترفند برنده شدن در مسابقات
چگونه می توان وب سایت وردپرس را از حملات سایبری ایمن کرد؟ ◄

بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر