مواظب سایت شاپرک جعلی باشید !

دوشنبه ، 14 مرداد 1398 ، 10:38
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از سایت خبری ساعد نیوز ، ایجاد درگاه های اینترنتی ساختگی برای کلاهبرداری با در نظر گرفتن ظرافت های مورد نیاز آن و استفاده از عدم دقت مردم و بازدیدکنندگان از سایت های اینترنتی موضوع تعداد قابل توجهی از پرونده های قضائی و شکایت مردم از صاحبان ناشناس این سایت ها را تشکیل می دهد.

مردم برای آشنایی بیشتر با ترفندهای جدید و نوین کلاهبرداران باید نکاتی را به یاد داشته باشند. یکی از نکات مهم این است که به هنگام پرداخت اینترنتی به کلمه اصلی مورد جستجوی خود دقت کنند.

برای مثال در صورتی که واژه شاپرک را به لاتین جستجو می کنند باید به صورت صحیح این واژه را وارد نموده و سپس وارد سایت اینترنتی شوند که شکل درست لاتین آن را درج کرده است.

به تصویر زیر دقت کنید؛ واژه شاپرک « Shaparak  » در زبان لاتین، پس از  « Sh » تنها یک حرف « A » دارد و سایت اینترنتی جعلی که توسط کلاهبردارن ساخته شده، با دو حرف « A » نوشته شده است. دقت در چنین اختلافات جزئی و به ظاهر پیش پا افتاده شما را در شناسایی سایت های اینترنتی کلاهبردار و جعلی کمک می کند


ورود شما به سایت های اینترنتی جعلی و وارد کردن اطلاعاتی چون شماره کارت، شماره حساب و مواردی از این دست، ایمنی اطلاعات شخصی شما را هدف قرار داده و زمینه کلاهبرداری آن ها از حساب شخصی شما را فراهم کرده و علاوه بر مالباختگی، شما را دچار دردسرهای متعدد خواهد کرد.

گاهی کوچکترین سهل انگاری و عدم دقت شما به بهانه از دست دادن همه موجودی حساب بانکی تان تمام می شود و برای جلوگیری از تحمیل چنین ضررهایی باید در زمان ورود به سایت های اینترنتی و خرید غیر حضوری نهایت دقت خود را به کار بگیرید.


► ساده‌ترین شیوه پرداخت اقساط بانک مسکن
چگونه می‌توان از معتبر بودن صفحه پرداخت مطمئن شد؟ ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر