بنر

سحاب چیست و سقف آن چقدر است؟

شنبه ، 17 اسفند 1398 ، 13:43
سحاب سامانه انتقال وجه کارتی با استفاده از امکانات مرکز شتاب است و به مشتریان بانک امکان می‌دهد با کارت خود بتوانند به هر بانک دیگر عضو مرکز شتاب حواله کنند.

به گزارش بانکی به نقل از ایبِنا، سحاب سامانه انتقال وجه کارتی با استفاده از امکانات مرکز شتاب است و به مشتریان بانک امکان می‌دهد با کارت خود بتوانند به هر بانک دیگر عضو مرکز شتاب حواله کنند. بهره‌گیری از سحاب هم در شعبه و هم در خودپردازها و هم در اینترنت بانک میسر است.

آیا می‌دانید سحاب چیست و سقف آن چقدر است؟ حتما شما هم از کارت به کارت در خودپرداز، اینترنت بانک و یا در شعبه استفاده کردید.

سحاب چیست؟

یکی از سامانه‌های بانکداری الکترونیک، سامانه حواله بین بانکی است. سحاب سامانه‌ای است که به مشتریان بانک امکان می‌دهد با استفاده از کارت خود بتوانند به هر بانک دیگر عضو مرکز «شتاب» حواله کنند. گفتنی است، استفاده از این سامانه بر اساس مبلغ کارت به کارت بین ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار و ۳۰۰ تومان کارمزد دارد.

ویژگی‌های سحاب:

استفاده از سحاب هم در شعبه و هم در خوپردازها و هم در اینترنت بانک میسر است.

برای استفاده از خدمات سحاب در شعبه، از دستگاه کارتخوان (pin pad) و منوی تحویلداری استفاده می شود.

برای استفاده از خدمات «سحاب در شعب، مشتری باید فرم مخصوص انتقال را تکمیل کند.

حواله های «سحابی» فقط با کارت امکانپذیر است.

سقف سحاب چقدر است؟

سقف حواله کارت به کارتی بین بانکی «سحابی» از طریق خودپردازها و اینترنت بانک برای هر کارت در هر شبانه روز معادل ۳ میلیون تومان است.

سقف حواله کارت به کارتی بین بانکی  «سحابی» ‌ از طریق شعب برای هر کارت در هر شبانه روز معادل ۱۵ میلیون تومان است.

کارمزد کارت به کارت:

بنابراین تا مبلغ یک میلیون تومان کارت به کارت، ۵۰۰ تومان و به ازای هر یک میلیون اضافه، ۲۰۰ تومان به کارمزد افزوده می شود.

در سامانه حواله الکترونیک بین بانکی (سحاب) امکان بررسی محدود مشخصات انتقال گیرنده پیش از عمل انتقال وجود دارد.

انتقال به صورت آنی صورت پذیرفته و وجه بلافاصله به حساب انتقال گیرنده منتقل می شود، پس از انجام انتقال، نتیجه به صادرکننده دستور پرداخت اعلام می شود.

تسویه بین بانکی از طریق مرکز «شتاب» و پس از تصفیه کلیه تبادلات روزانه مرکز مزبور صورت می گیرد. امکان برگشت دستور پرداخت در «سحاب» وجود ندارد.

وجه به حساب پیش فرض کارت انتقال گیرنده منتقل می شود.

نیاز به ذکر شعبه در گزینه های انتقال دهنده و انتقال گیرنده نیست.

► با سامانه #720*، بیشتر در خانه بمانید
تغییر ساعت پذیرش دستور پرداخت پایا و ساتنا در بانک تجارت ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط

تمهیدات بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا

بانک‌پاسارگاد به‌منظور به حداقل رساندن مراجعه حضوری مشتریان به شعبه‌ها جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ضمن افزایش سقف برداشت نقدی از...


بانک‌پاسارگاد به‌منظور به حداقل رساندن مراجعه حضوری مشتریان به شعبه‌ها جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ضمن افزایش سقف برداشت نقدی از خودپردازها، سقف انتقال وجه کارت به کارت بر روی خودپردازها و کیوسک‌های این بانک را نیز افزایش داد.

به گزارش بانکی به نقل از روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، این بانک جهت فراهم کردن زمینه برای دریافت خدمات بانکی، بدون مراجعه حضوری به شعبه‌ها، سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق دستگاه‌های خودپرداز و کیوسک‌ها را از مبلغ 30 میلیون ریال به مبلغ 50 میلیون ریال در روز برای کارت‌های نقدی بانک‌پاسارگاد افزایش داد. این بانک‌ پیش از این نیز سقف انتقال وجه کارت به کارت بر روی درگاه‌های غیرحضوری (اینترنت و موبایل) را از مبلغ 30 میلیون ریال به مبلغ 50 میلیون ریال در روز برای کارت‌های نقدی افزایش داده‌بود.

بانک پاسارگاد در اقدامی دیگر، سقف برداشت نقدی با کارت‌های نقدی بانک‌پاسارگاد را از طریق دستگاه‌های خودپرداز این بانک، از مبلغ 2 میلیون ریال به مبلغ 5 میلیون ریال افزایش داد.

این بانک علاوه بر اقدامات یادشده، کارت‌های نقدی که از ابتدا تا انتهای اسفند سال 1398 منقضی می‌شوند را بدون نیاز به مراجعه مشتریان به شعبه‌ها، تا اسفند سال 1399 به‌طور خودکار تمدید کرد.

گفتنی است سامانه‌های بانکداری‌الکترونیک بانک‌پاسارگاد اعم از بانکداری مجازی، همراه‌بانک پاسارگاد، سامانه پرداخت اینترنتی سایت بانک، کیپاد، تلفن‌بانک، سامانه #720* و ... با ارایه اکثر خدمات بانکی به مشتریان، مراجعه حضوری به شعبه‌ها را به حداقل ممکن می‌رساند.

گفتنی است سامانه جامع ارتباط با مشتریان در سایت بانک‌پاسارگاد به آدرس https://www.bpi.ir/crm و مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی این بانک‌ به شماره 82890 به صورت شبانه‌روزی، آماده پاسخگویی به سؤالات هم‌میهنان است.

بنر
بنر
بنر