آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(4)

چهارشنبه ، 27 شهریور 1392 ، 15:05

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است. ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم. در قسمت اول، شما با مواردی مواجه می شوید که بیشتر به ظاهر رابط کاربری اکسل مربوط می گردند.

آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(1)

آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(2)

آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(3)

جلسه چهارم:چگونگی اعمال تغییرات در نوار ابزار اصلی

در این قسمت از آموزش اکسل، شما چگونگی اعمال تغییرات در نوار ابزار اصلی را فرا خواهید گرفت. برای کم یا اضافه کردن ابزار موجود روی این نوار، باید از طریق File، وارد تنظیمات (Options) شده و پس از آن روی Customize Ribbon کلیک کنید. پس از ورود به این قسمت، شما می توانید هر کدام از ابزار و تنظیماتی که در کادر دست چپ موجود است را با استفاده از کلیک روی آن و انتخاب Add، آن را وارد نوار ابزار مربوط به ابزار مورد نظرتان کنید و برای پاک کردن آنها کافیست که روی آنها در نوار سمت راست کلیک کرده و Remove را انتخاب کنید.

 

در همان قسمت از تنظیمات (File – Options)، شما می توانید به صورت دلخواه گروهی برای تنظیمات و ابزاری که به آنها احتیاج دارید ساخته و سپس آنها را به گروه جدیدتان وارد کنید. در کناراین قابلیت، شما با برداشتن تیک گروه های دیگر، می توانید آنها را حذف کنید. برای یک نمونه دلخواه می توانید، نوار ابزار زیر را مشاهده کنید که در آن ابزاری چون بزرگنمایی، ایجاد صفحه جدید و مخفی سازی جداول گنجانده شده اند.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

================

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(3)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(2) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر