آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(24)

يكشنبه ، 24 آذر 1392 ، 15:12

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

به گزارش بانکی دات آی آر، ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

درج نمودار
برای درج نمودار ابتدا باید اطلاعات آن را در سلول ها وارد کنیم. فرض کنید می خواهیم نموداری با مشخصات زیر ایجاد کنیم:
1.علی 162
2.حمید 170
3.حسام 167
4.محمد 172
5.علیرضا 164
6.سامان 159
سپس کافی است از قسمت Insert سه خط بالای صفحه را انتخاب کنید تا انواع نمودار های میله ای مشخص شوند. سپس کافی است نمودار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 


بررسی گزینه های زبانه Design
گزینه Change Chart Type برای تغییر نمودار درج شده به کار می رود.

 

 

گزینه Switch Row/Columns جای سطرها و ستون های نمودار را با یکدیگر عوض می کند.

 

 

با استفاده از گزینه Select Data می توان اطلاعات مندرج در ستون ها را انتخاب، حذف و اضافه کرد. به عنوان مثال، با استفاده از دکمه  Add، می توان ستون های دیگری به ستون های موجود اضافه کرد. همچنین با استفاده از دکمه Remove می توان ستون های موجود را پاک کرد.

 

گزینه Chart Layout ساختار نمودار درج شده را تغییر می دهد. به معنای اینکه محل عنوان نمودار، شکل ستون ها، محل قرارگیری داده ها و... به شکل های مختلفی تغییر پیدا می کند که بسته به سلیقه، می توان یک نمونه از آنها را انتخاب کرد. با کلیک بر ساختارهای موجود، می توان تغییرات را در نمودار درج شده مشاهده کرد. در تصویر زیر یک نمونه از نمودارها، نشان داده شده است:

 

 

گزینه Chart Style رنگ و ظاهر نمودار را تغییر می دهد و تغییری در ساختار آن نمی دهد. یک نمونه از رنگ بندی نمودار در این گزینه را در تصویر زیر می بینید.

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(25)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(23) ◄

مطالب مرتبط
بنر