آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(40)

دوشنبه ، 28 بهمن 1392 ، 05:16

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

به گزارش بانکی دات آی آر، ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

تقدم عملگرهای ریاضی
برای کار با اکسل، باید با دانش ریاضی تا حدود مورد نیازی، آشنایی داشته باشید. حتما می دانید که در یک فرمول ریاضی، عملگرها دارای «تقدم» و «تاخر» هستند. بدین معنی که برخی عملگرها دارای اولویت زودتری برای محاسبه نسبت به برخی دیگر هستند. این تقدم ها در نرم افزار اکسل نیز به صورت زیر دارای تقدم هستند.
یعنی اکسل نخست عملیات داخل پرانتز را بررسی می کند، سپس به توان می رساند، پس از آن درصدها را محاسبه می کند، سپس عبارات مورد نظر را در یکدیگر ضرب و یا تقسیم می کند، پس از آن عملگرهای جمع و تفریق اعمال می شوند.
1.    ( )
2.    ^
3.    %
4.    * و /
5.    + و –
پس فراموش نکنید که در حین فرمول نویسی تقدم نماد ها را باید در نظر گرفت؛ زیرا به خصوص در حین حسابداری و انجام محسبات پیچیده یک اشتباه در فرمول نویسی همه چیز  را بر هم می زند.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(41)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(39) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر