بنر

آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(48)

چهارشنبه ، 6 فروردين 1393 ، 13:57

 

همان طور که می دانید امروزه برای استخدام شدن در هر سازمان، شرکت و یا تشکیلاتی باید با تعدادی از نرم افزارهای مرسوم موجود در کامپیوتر های شخصی آشنایی داشته باشید که یکی از آنها نرم افزار اکسل است که از زیر مجموعه های مایکروسافت آفیس است.

به گزارش بانکی دات آی آر، ما قصد داریم شما را با محیط اکسل آشنا کرده و تمام فوت و فن های آن را به شما آموزش دهیم و سعی کردیم که آموزش را از موارد پایه ای آغاز کنیم.

تبدیل واحد های اندازه گیری در اکسل
یکی از توابعی که به شدت در کار های محاسباتی به کسانی که از اکسل استفاده می کنند، کمک می کند تابع Convert نام دارد. تعداد مقیاس هایی که این تابع آنها را به هم دیگر تبدیل می کند، بی نهایت است و می توان گفت قابل بیان نیست..
این تابع فوت را به اینچ . فارنهایت را به سلسیوس . پینت را به لیتر . اسب بخار را به وات تبدیل می  کند . و بسیاری از نبدیل های دیگر را انجام می دهد .
در واقع . 10 کمیت وجود دارد که هر یک در برگیرنده ده ها واحد اندازه گیری است که تبدیل از آنها و به آنها انجام می شود . این مقوله ها عبارتند از :

1. وزن و جرم
2. فاصله
3. زمان
4. فشار
5. نیرو
6. انرژی
7. توان
8.مغناطیس
9.دما
10. مقیاس مایع

این تابع سه آرگومان می گیرد : مقدار، واحد اندازه گیری که تبدیل باید از آن انجام شود و حد اندازه گیری که تبدیل باید به آن صورت گیرد. مثلا در این جا تابع کار تبدیل 10 گالن را به لیتر انجام می دهد :

 

 

=Convert(10,"gal","l")

 

 

مثال :  برای اینکه بدانیم 150 فوت چند متر است می توان از فرمول زیر استفاده کرد :

 

 

 

=CONVERT(150,"ft","m")

 

 

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

=================

 

 

► آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(49)
آموزش گام به گام اکسل برای جویندگان کار(47) ◄

بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مطالب مرتبط
بنر
بنر
بنر